| clau_3037 a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu un raspuns, nu stiu ce sa cred, de doua saptamani mi s-au umflat sanii si ma dor, am stari de somnolenta si oboseala, mi-a crescut burta si mi-a venit ciclu, am aceleasi stari si dupa ciclu, pot sa fiu insarcinata daca mi-a venit ciclu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Cum ziceau si ceilalti. un control la medic este cel mai binevenit. El te va sfatuii in consecinta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti fi insarcinata si daca iti vine menstruatia, dar nici una din simptomele mentionate de tine nu pot apartine unei sarcini atat de mici. Du-te la medic si vezi care e cauza. Poti sa-ti faci si un test de sarcina inainte, niciodata nu e imposibil sa fii insarcinata, dar simptomele tau n-au nici o legatura cu o posibila sarcina.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E foarte putin probabil. Du-te la un medic. Nu-ti mai autoinduce starile!

| mariazet45 a răspuns:

Da, e posibil sa fii insarcinata dar numai medicu ginecolog iti poate confirma acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul trebuie sa ai grija, dca faci sex poti ramane insarcinata