| anomiserarac1996 a întrebat:

De unde as putea cumpara pilulele Mifepriston si Misoprostol? Am nevoie de ele urgent.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se cumpara din farmacii, se administreaza strict in spital, la cazuri foarte atent selectionate si supravegheate. Sunt pilule care determina avortul medicamentos si sunt extrem de periculoase, se administreaza rar si numai daca ginecologul considera imperios necesar

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Se administreaza cand se doreste.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat, au multe contraindicatii, nu orice femeie si orice sarcina se preteaza la avort medicamentos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Au intr-adevar. sarnsele sa apare situatiile prevazute in prospect sunt mici pentru o fata de 20 de ani, iar riscurile sunt relativ mici, statistic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai de unde să le cumperi, aşa "de capul tău" ( că nu e Aspirină )!

Mergi la ginecolog şi le vei "primi"...

NU poţi avorta acasă, aşa cum vrei tu!

Toate cele bune.

| Anonimul674 a răspuns:

De pe net.

| anomiserarac1996 explică (pentru Anonimul674):

Am cautat...dar nu gasesc un anunt mai recent...toate sunt din 2010 sad ce sa fac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anomiserarac1996):

Te duci la doctor. incearca sa cauti pe internet clinica marie stopes. doar un doctor iti poate administra.

| toyota a răspuns:

Produsul se gaseste si in farmacii se numeste Medabon si costa 237 ron.La sensiblu il aduc pe comanda

| Cezar_Bogdan_Susai_1985 a răspuns (pentru toyota):

La sensiblu trebuie sa ai reteta ca sa-l ridici