| crina386 a întrebat:

Pe 28 martie am facut avort medicamentos cu misoprostol si mifepriston, am avut dureri groaznice singerari intense primele 3 zile,indata dupa administratrea pastileleor am avut tremurici,putin mai tirziu am si vomitat, dupa prima saptamana am avut din nou scurgeri mari timp de o zi cu cheaguri mari probabil, apoi peste 2 saptamini n-am avut deloc singerari.Asa,de la avortul medicamentos a trecut 3 saptamini si 2 zile si mie mi sa inceput ciclu,culoarea foarte inchisa, scurgeri putine, dureri practic deloc(inainte de avort cind aveam ciclu dura maxim 4 5 zile scurgeri intense si dureri mari prima zi)acum ea 6 zi si am putin inca singerari e ceva normla sau cum? ar trebui sa consult ginicologul sau nu e necesar? am nevoie de sfaturi urgent, dau FUNDA! Mersi anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Prezinta-te urgent la medicul ginecolog si citeste acest material, ca sa intelegi ce se intampla cu tine:

http://www.mariestopes.ro/......icamentos/

| Alcyon a răspuns:

Stai putin! Tu ai luat pastilele alea de capul tau?! Avortul medicamentos se face NUMAI sub supravegherea medicului, fiindca pot aparea probleme. Du-te urgent la un ginecolog!

| MickeyMouseLove a răspuns:

Mai bine du-te la ginecolog... Asa ceva nu e normal happy