| PanaDeIdei a întrebat:

De vara trecuta, unui baiat ii place de mine. Imi face declaratii mereu si tot felul de chestii, dar eu chiar nu ma simt atrasa de el. Am incercat sa ii spun de cateva ori, dar el a zis ca nu ii pasa, ca tot va fi indragostit de mine. Ce ar trebui sa fac? sad Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Elenamiki a răspuns:

Pai zii ca vrei sa fii prietena buna cu el(desigur daca vrei asta) si poate mai tarziu o sati paca de el... zii ca o sa fiti buni prieteni ca o sa vorbiti si poate cu timpul o sa iti placa si tie sau macar nu l-ai dezamagit si nici nu te simti prost ca ai fost cu el daca e sa fie ceva intre voi va fi daca nu asta estewinking discuta cu el esi cu grupul si cu el dar zii sa se comporte cu tin ca si cu o prietena, spune-i ca te jeneaza facanduti declaratii de dragoste si ca te simti prost!big grin spune-i ca tu nu meriti na ca sa fii mai subtila si draguta :* daca nu merge in nici un fel fai putin favorul si arata-i ca tu chiar nu il placi puppy dog eyespuppy dog eyes mai am ideii dar sunt multe laughing sper sa te descurci cu astea >big grinbig grin< te-am pupat sper sa-ti mearga :*:*

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Respectivul baiat cu siguranta are o problema! Este coleg cu tine? ii cunosti parintii? ar trebui sa vorbesti cu ei!
Te mai sfatuiesc sa nu i mai acorzi nici un pic de atentie! Sa nu i mai spui nici macar o vorba!
Daca nici dupa toate aceste masuri el nu te va lasa in pace.Ar fi cazul sa vorbesti cu mama ta! Iar mama ta sa aive o discutie cu parintii lui! Daca nici dupa el nu inceteza.O plangere la politie!

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Dacă nu vrei să-l răneşti sau altele, fă-l de râs în faţa tuturor, zicându-i că pur şi simplu nu-ţi place de el şi-l urăşti.

| Georgi99 a răspuns:

Depinde...daca nu ati avut nici o tangenta ar fi dragut si bine sa vorbesti cu el.Eu asta zic sa il cunosti putin si poate o sa te indragostesti de el sau poate daca o sa va cunoasteti mai bien el nu o sa mai fie atras de tine.