| Alexandru_2765 a întrebat:

Am si eu o mica nelamurire. Acum o luna am cunoscut o fata pe mess, nimic interesant vorbeam de plictiseala despre tot felul de chestii dupa cateva zile de vorba placandu-ne sa vorbim si descoperind chestii frumoase unul la celalalt ne am intalnit de cateva ori la un suc, numind iesirea ca intre amici chiar daca parea ceva mai mult. Atunci ea mi-a spus ca are un prieten si ca este cu el de cateva saptamani. Numai ca prietenul ei este un ratat, adica bea de rupe, joaca la pariuri, are tot felul de prieteni dubiosi, vorbeste urat cu ea...etc. Eu am incercat sa i spun ca nu este bine cu el si ca ar fi bine sa renunte. Ea fiind total de acord cu mine, dar spune ca nu poate, adica spre exemplu daca astazi se gandeste si isi da seama ca nu o merita, atunci cand ii spune asta el o vrajeste habar n-am ca o face sa si schimbe din nou parerea. Acum ideea este ca eu m am indragostit de ea, si simt ca si ei ii place putin de mine numai ca trebuie sa fac ceva pentru ca sentimentele ei sa se indrepte spre mine... ce crede ti ca ar trebui sa fac? sa ma intalnesc cu ea si sa i spun? si ce sa i spun? si cum? astea sunt intrebarile care ma rod, sper sa ma puteti ajuta, multumesc.

3 răspunsuri:
| Ángel_8890 a răspuns:

Pai ea nu coenstentizeaza care este situatia, ea la un moment dat se blocheaza nu stie ce sa faca. Tu las-o sa se gindeasca, deoarece ea mai apoi isi va da seama ca persoana de linga ea, nu este pentru ea si ca merita ceva mai bun. Tu incearca permanent sa ii fii alaturi sa ii oferi sprijinul tau, sfaturi.Deoarece ea mai apoi va coenstentiza ca este cineva care intr-adevar isi face griji pentru ea. Ea este confuza, necesita doar o mica meditatie pentru a realiza ce se intimpla ce e bine si ce e rau.Eu cred ca tu trebuie sa ii marturisesti ca iti place de ea, si ca o consideri mai mult decit o prietena, ca mai apoi ea oricum va vedea care este realitatea.Si va aborda o alta comunicare cu tine.Este foarte bine ca voi de acum comunicati ca sunteti prieteni, deoarece acest lucru este de acum un pas.Incearca sa mai vb cu ea sa ii explici. Deoarece nu mertita sa ratezi acest timp in zadar ca poti sa faci ceva util.Iti doresc succes si fa ceea ce iti porunceste inima, si nu te uita in jur. Fa astfel cum crezi ca este mai bine pentru tine si pentru ea.Bafta!

| claudiea79 a răspuns:

Daca tu nu bei; vorbesti frumos cu ea esti de incredere puteti sa va plimbati si sa ii spui sincer ce simti. daca ea vrea sa fie batuta si injurata de actualul ei iubit e trea ei. nu ai ce sa ii faci. ce viitor are cu el? poti sa ii spui ca tu esti de casa adica vrei sa te muti cu ea sa ai grija de ea sa o faci fericita si ca nu ii vei face rau niciodata. poti sa ii spui ca o iubesti. daca e desteapta te alege pe tine

| zacrazy a răspuns:

Cam nasoala situatia. Daca ea ii va da papucii aluia pentru tine, respectivul ar putea afla de ce si ar putea fi gelos pe tine. In incercarea de a-si apara pozitia de mascul alpha te-ar putea cauta sa te intrebe de sanatate... Daca zici ca fata merita baga-te peste el, daca nu, stai in banca ta.