| Xanna a întrebat:

Decalotarea penisului poate favoriza cresterea lui? sau creste si fara sa se faca decalotarea?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Decalotarea penisului la fiecare baie (adica zilnic) este o masura de minima igiena. Nu are legatura cu cresterea lui, dar daca nu este decalotat si curatat foarte bine tot spatiul subpreputial, vor aparea infectii in urma carora inelul se va ingusta si va rezulta o fimoza.

| LexUTz a răspuns:

Decalotare inseamna sa o belesti...mai pe romaneste! Ti-am dat definitia pentru ca mai mult ca sigur nu stii ce inseamna ca altfel nu puneai o intrebare atat de stupida! big grin
Deci din cate iti dai seama nu te ajuta cu nimic si inainte de toate nu cred ca poti tu sa stai cu ea belita toata ziua laughing

| rocker98 a răspuns:

Pai amice. penisul creste creste fara sa fie decalotat. deci nu iti face griji. chiar daca fraul atzei este elastic, subtire, sau gros. creste normal. stai linistit ca pan la 21 de ani iti creste destul

| warNed_5391 a răspuns:

Daca o "belesti" sau nu o... e una si acceas chestie nu creste, penisul creste singur pana in 21 de ani dupa constructia ta sau cu pastile si alte minunatii da nu iti recomand ca dupa nu mai iti incape in pantaloni laughing nu stiu varsta ta. daca esti mic nu iti face griji ca mai creste indiferent dacal speli sau nu laughing da mai bine spalal si nu-i mai da in cap merew ca se usuca si cadelaughing