| IsjshshsIja a întrebat:

Ce poate afecta creșterea penisului?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Lungimea penisului este egala cu dublul vârstei

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| MarianWLF a răspuns:

Nu neaparat cresterea, dar erectia, fumatul, alcool-ul, stilul de viata sedendar si nesanatos. Pentru o erectie sanatoasa si puternica, stilul de viata activ, sportul, imbunatateste foarte mult calitatea erectiei, sangele tau fiind pus in miscare zilnic.

| Violleta2022 a răspuns:

Steroizii si culturismul pot afecta testiculele si penisul, atrofiindu-le.

marturia unui culturist:
https://www.sport.ro/......8-ani.html

| Violleta2022 a răspuns:

Cresterea penisului depinde de mostenirea genetica de la tatal si bunicul tau, dar poate fii influentat hormonal de hormonii tai.
Penisul creste pana al 16 ani, cand isi incheie cresterea definitiva, chiar daca cresterea in inaltime se poate incheia 3-4 ani mai tarziu.
Pensiul poate ramane foarte mic si nedezvoltata daca au existat dereglari hormonale grave in corpul tau sau poate fii influentat, atrofiindu-se daca iei steroizi.

ca sa afli totusi cat trebuie el sa creasca, inseamna ca trebuie sa vezi cat are penisul tatal tau, fiindca aceeasi masura ar trebui sa o ai si tu, cat o are el.

| Hammurabi a răspuns:

Genetica.

| Octavian81 a răspuns:

Creșterea penisului, la adolescenți, poate fi afectată de dereglări hormonale sau poate tumori, sau modificări genetice. Cel mai bine te poate ajuta un doctor. Fie un specialist pe genetică sau un endocrinolog, poate. Pentru început.
Să nu-ți fie rușine să mergi la doctor. Doar ei te pot ajuta în această problemă.

| Octavian81 a răspuns (pentru Octavian81):

Dacă te referi la faptul că nu poți avea erecție când ești cu o domnișoară poate fi anxietate de performanță, și asta se poate rezolva vorbind cu un psiholog care are cunoștințe de sexologie.
Un doctor sau un psiholog trebuie consultat. Începe de la medic de familie apoi psiholog.

| adorbanii a răspuns:

Fumatul