| anonim_4396 a întrebat:

Culturism opreste cresterea penisului sau nu va mai creste mult?

va rog fara glume, nu isi au rostul happy!

Răspuns Câştigător
| adifox a răspuns:

Ai sanse sa ajungi la 1.90 daca la 14 ani ai 1.70.
atentie la ridicarile deasupra capului si in general a greutatilor care solicita coloana vertebrala si o preseaza. aceste lucruri insa sunt de domeniul unui instructor bun de culturism. in general cei ce fac de capul lor ridicari vor avea probleme si rezultate slabe. parerea mea e sa facai totul sub indrumarea instructorului.

5 răspunsuri:
| chazz a răspuns:

Am 14 ani happy 1, 70 ..as dorii sa ajung maxin pana la 1, 75.
practic culturism de 5 luni mai am sanse sa mai cresc pana la inaltimea precizata mai sus?

| chazz a răspuns (pentru adifox):

Stiu aceste lucruri happymultumesc pentru. raspuns happy.
are ceva totusi daca fac presa la picioare? nu ma doare spatele.
iar la exerciti pentru. umeri port mereu brau facand urmatoare execitii:
1.Ramat cu bara, pe langa corp, cu priza ingusta.
2. Fluturări prin faţă, cu ganterele
3. Fluturări laterale din aplecat, cu ganterele.
nu sunt foarte avansat in acest sport...(practic de 5 luni, imi place ff. mult happy ).
la mine la sala instructorul nu prea se ocupa, mai mult sta si isi taie unghiile sau se uita la tv laughing.

orice sfat pe care mi-l poti da avand legatura cu culturismul este bine venit happy!

| adifox a răspuns (pentru chazz):

Ai sanse sa ajungi la 1.90 daca la 14 ani ai 1.70.
atentie la ridicarile deasupra capului si in general a greutatilor care solicita coloana vertebrala si o preseaza. aceste lucruri insa sunt de domeniul unui instructor bun de culturism. in general cei ce fac de capul lor ridicari vor avea probleme si rezultate slabe. parerea mea e sa facai totul sub indrumarea instructorului.

Răspuns utilizator avertizat