| soricelulmeu a întrebat:

Dece cand ne indragostim de cineva renuntam la totul pentru persoana aceea? si ne-am dori sa fie mereu cu noi? si suferim mereu? dc?

Răspuns Câştigător
| max_4494 a răspuns:

Dragostea inseamna atasament, daruire, uneori suferinta dar in principal dorinta de a avea.Cu timpul iti vei da sute de raspunsuri la intrebarile tale.Mai ramane sa capeti un pic de,, vechime''.

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Gasirea unui partener foarte potrivit e ceva mai rar, asa ca in momentul cand apare ocazia, atunci devine o prioritate. Dar faptul ca oamenii nu sunt ca niste obiecte pe care ti le cumperi cand le vrei, creeaza situatii mai complicate in care iti doresti ceva tare mult, dar esti neputincios. Asta doare. Si e normal sa vrei sa fii cat mai mult cu cineva de care te-ai indragostit, prezenta sa te face mai fericit/a si toti oamenii isi doresc sa fie fericiti. Ti se pare asa complicat?

| cristina a răspuns:

Da asa e.depinde de fiecare cum poate trece peste situatie.pentru unii e mai greu pentru altii mai usor. toti trecem la un moment dat prin chestii de genu asta si nu putem evita asta cat am vrea noi. trebuie sa gandim ca fara el nu e sfarsitu lumii ca vor fi multi de acum incolo. pur si simplu dureresad care trebuie s-o facem invizibila

| luna_1817 a răspuns:

Max, are dreptate.asa este viata, mai suferim si incet, incet devenim mai puternici si mai siguri pe noi.cand iubesti risti totul si te astepti la orice, bune si rele."si suferim mereu"este prea mult spus.suferi pana intr-un punct anume, pana o sa gasesti pe cineva care te apreciaza, care e langa tine, cate te va iubii si uite asa o sa fie happy endbig grin
am observat ca majoritatea oamenilor dramatizeaza si ajung sa faca lucruri disperate.viata ne face sa devenim mai puternici si ca altadata sa ne uitam bine la ceea ce vrem.

| myke a răspuns:

Pentru ca pui pasiune in relatia aceea si cand sti ca se termina tot s-a dus naiba tot ce sa adunat in sufletele voastre si va este greu sa renuntati la acea iubire...