| Daaax3 a întrebat:

Sa zicem ca ne indragostim de cine nu trebuie si stim asta... Apoi persoana iubita ne frange inima si suferim foarte tare. DE CE? Stiam deja ca nu trebuia sa ne indragostim de acea persoana si am facut-o. Suferim mult dupa ea{reiau intrebarea} DE CE?

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Suferim pentru ca ne pasa.Ne indragostim de persoana care nu trebuie din inconstienta, pentru ca mereu mai tarziu vei realiza ca persoana respectiva nu te merita, sau nu are caracterul pe care nu credeai ca il are.Mereu persoana de care te-ai indragostit si nu ti-a impartasit dragostea in ochii tai va fi dispretuita(dupa sentimentul de iubire). Ne indragostim de persoana nepotrivita din inconstienta, pentru ca nu il analizam bine, sau poate fi dragoste la prima vedere, ne indragostim mult prea repede si numai gandim cu creierul, ci cu inima.Si totusi daca sti cum sa actionezi, si esti emotiv, asta e, nu vei actiona.La fel si in cazul daca esti tupeist/indraznet, e acelasi lucru. Dragostea e ceva superb, dar totodata poate fi si ceva oribil, atunci cand simti ca persoana respectiva nu iti impartaseste sentimente, simti o durere aidoma unui pumnal infipt fix in inima.
In concluzie: Ne indragostim de persoane de care nu trebuie din pura inconstienta.

2 răspunsuri:
| Fifylici a răspuns:

Fiindca de cele mai multe ori gandim cu inima si nu cu creierul asa cum ar trebui si asta ne face neputinciosi in fata sentimentelor.Stim ce avem de facut in cazul in care suntem constienti si totusi nu facem fiindca ne e teama sau nu vrem, si apoi ce este interzis de cele mai multe ori e si placut.winking

| ßiαиcα1३ a răspuns:

Cred ca monawar ti-a zis cam totul diana si are dreptate...
si mie mi s-a intamplat cam la fel
in fine...NEimportant
vb maine la scoalaaalove struck