| Gilimit a întrebat:

Deci acum ceva timp mi-au aparut niste bubițe pe capul penisului si imi este rusine daca vreodata o sa fac sex cu cineva sa nu le vada(sunt virgin).

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil in cazul tau este vorba de afectiunea penisului care in termeni medicali are denumirea de ''papule perlate peniene'' (PPP). Este o afectiune/boala care de fapt reprezinta o forma de ''acnee'' care apare uneori/in cazuri rare pe suprafata pielii foarte fina si sensibila care acopera glandul (capul) penian.
Acceseaza si citeste urmatorul articol medical al carui autor este d-na Dr. Stiuriuc Simona medic specialist in dermatologie-venerologie, pentru a intelege despre ce este vorba in cazul PPP cat si pentru a face comparatia daca este vorba de una si aceeasi afectiune.
https://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene
https://www.youtube.com/watch?v=hJ6G3kj8B1E&t=39s
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Consulta un medic dermatolog sau urolog si vezi ce te sfatuiesc sa faci in aceasta situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt albe si multe fix pe margine, si in mod normal nu te dor sau ceva... chiar daca la atingere sunt mai sensibile, este normal. am inteles ca o treime din barbati le au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai faci sex si ai scapat de griji.

| ellatinaofficial a răspuns:

Mi-a aparut si mie si mi-au trecut