| ingerassecret a întrebat:

Deci am ajuns ina cel punct in care numai inteleg nimic din ce se petrece in jurul meu..Cu fostul meu prieten nu prea mai suntem in "relatii" bune.Nu il mai inteleg. Uneori se comporta frumos cu mine, imi da semne ca ar vrea se impace cu mine, si uneori parca nici nu ma cunoaste...la intrebat un prieten de al meu daca ar mai vrea sa fie cu mine si i-a spus ca numai vrea...si chiar in ziua aceea dupa ce l-a intrebat acel prieten,incepuse sa ma ia in brate,sa ma intrebe de ce sunt suparata,sa imi spuna sa mergem prin parc sa ne plimbam amandoi,sa ma tina de mana etc.
Numai stiu ce sa cred,ce sa inteleg.
Voi ce parere aveti? eu sincer inca il iubesc foarte mult, dar ma doare cand vad ca face asta.
Oare as mai avea vreo sansa de impacare cu el? Ar fi bine sa vorbesc eu cu el? ce ma sfatuiti?
S-au ce parere aveti de comportamentul lui? credeti ca mai tine la mine?
Vreau raspunsuri serioase, fara bataie de joc happy

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inca nu e convins ca vrea sa fiti despartiti si,in plus,testeaza sentimentele tale pentru el, incantat sa descopere de fiecare data ca inca mai tii la el.
Un baiat nehotarat caruia ii da putere senzatia ca inca te mai "are".
La prima fata care-i va face cu ochiul, il pierzi, ai grija.
Suporti multe, sperand zadarnic ca va veti impaca.
Fii mai hotarata si nu-i mai fa jocul.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, sfatul meu este sa il lasi un timp, sa reflecteze, probabil nici el nu stie ce vrea. Poate fi sa fie bulversat, si poate ca nici nu vrea sa te piarda. Lasa sa decida el. Daca este scris sa fie al tau, o sa fie, o sa vina singur la tine. Daca nu, nu a fost sa fie si gata. Asta e! Viata merge inainte!