| Iancugeorgiana a întrebat:

Mai devreme eram la mine la bloc. Dupa vreo 10 minute apare si fostul meu prieten cu inca un prieten de al lui.S-au oprit la mine la bloc, am inceput sa vorbim.Fostul prieten m-a intrebat ce mai fac, care mai este viata mea etc.Tot incerca sa ma ia in brate si sa ma tina de manasad. Dupa ceva timp prietenul lui a plecat in casa si am ramas noi doi.Fostul meu prieten m-a intrebat daca imi place de prietenul lui si pe urma imi zice"serios, spune-mi daca iti place de el si daca ai vrea sa stai cu el si ramane intre noi", si eu i-am spus ca nu imi place de el si pe urma el spune"dar ce nu iti place la el?"si eu i-am spus "cum sa ma poti intreba asa ceva cand stii ca eu tin enorm la altcineva" si el s-a uitat la mine si spune"altcineva?"si pe urma a spus initiala la numele lui si m-a intrebat daca el este.
Nu inteleg cum a putut sa ma intrebe daca imi place de prietenul lui si daca as vrea sa stau cu el cand stie foarte bine ca inca tin la elsad.
Voi de ce credeti ca m-a intrebat asta?
Ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru ca a vrut sa faca misto de tine....sau a vrut sa vada daca mai ti la el

| Slavian a răspuns:

Buna,
As vrea sa o contrazic pe mona, nu cred ca a intentionat sa faca misto de tine sau a vrut sa vada daca mai tii la el. Parerea mea este ca fostul tau prieten a vrut sa afle daca partenerul sau este mai atractiv decat el si a incercat sa te intrebe pentru ca erai singura lui sansa de a afla in momentul acela, poate ca ceva l-a dezamagit sau l-a facut sa creada asta.
Dar opinia asta este una la o mie, noi nu putem sa-ti dam un raspuns concret, cel mai bine este sa discuti cu el.
Mult noroc!

| MadaPhuu a răspuns:

A vrut sa ii spui ca iti place de prietenul lui asta pentru a spune tuturor ca esti o cu*va(nu ca ai fi, sa nu intelegi gresit) si ca iti schimbi des iubitii si chestii de astea. El e constient ca inca mai ti la el doar ca a vrut sa se asigure sau sa te necajeasca cu asta. Fii sigura ca si el mai simte ceva pentru tine. Aproape toti baietii sunt asa dupa ce te-ai despartit de ei. Prima data au impresia ca inca sunteti impreuna, dupa cred ca nu esti in stare sa gasesti pe altcineva iar povestea continua. Eu stiu ca inca tii la el dar pe parcurs il vei uita.
p.s. Incearca sa nu ii cazi in plasa si sa nu faci parte din joculetele lui.
Sper ca te-am lamurit si bafta happy
Fundita? :*

| dianadoolce a răspuns:

Pai probabil :
1. prietenul fostului tau te place si l-a rugat pe el sa te intrebe asta.
2. fostul tau te testeaza ca sa stie daca mai poate sa se intoarca la tine
Oricum este, cred ca ai raspuns corect...
FUNDA?

| rubysSs a răspuns:

Cred ca te-a intrebat special pentru a afla daca mai ti la el, parerea mea :*