| anonim_4396 a întrebat:

Deci...am aproape 15 (fac la sfarsitul lui septembrie). Problema e ca, nu prea socializez cu lumea.Nu prea am multi prieteni, nu am nici prietena.Pentru mine e ciudat, deoarece daca as vrea sa am.as avea! Sunt amuzant,stiu sa vorbesc, arat ok.Dar nu stiu,mereu astept ca cealalata persoana sa faca primul pas, sunt timid.nu prea im place sa socializez cu lumea necunoscuta..de aceea nu-mi place sa-mi fac prieteni noi.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu conteaza numarul de prieteni, ci calitatea acestora. Atunci cand ai multi prieteni, se spune ca de fapt nu ai niciunul si nu intelegi nici ceea ce inseamna un prieten adevarat. Oricum, subiectul nu are legatura cu aceasta sectiune!

| PatroescuLuluLui a răspuns:

Pai nu stiu cam ce sa zic...dar daca tu astepti sa faca acea persoana primul pas. poate si ea asteapta sa faci primul pas...deci cred ca ai totusi o problema.Incearca sa fii mai curajos, incearca sa spui mereu in mintea ta ca nu se intampla nimic rau.Deci nu te poate bate, nu iti poate face nimic si daca se supara asta e.Deci fii mai increzator. big grin

| Helenuca a răspuns:

Dragule, daca astepti sa faca fata primul pas. Asteapta mult si bine...Treci in actiune si nu mai plangewinking O sa-ti fie super daca ma asculti mai ales daca ai spus ca arati si ok...Fii bland cu fetele, gentil, ascultator, fa misto impreuna cu ele nu de ele si o sa-ti fie destul de usor happy