| Moni11 a întrebat:

Heii,acum ceva timp am inceput sa vorbesc pe facebook cu un baiat suntem din acelasi oras dar ne-am vazut doar inainte de Craciun si reactia mea cand l-am vazut a fost WOW, am fost la un suc am stat si am discutat despre relatii si de toate si cand am iesit din local asteptam sa faca primul pas sa ma sarute a facut un mic pas el astepta ca eu sa fac primul pas si euu asteptam sa il faca el pana la urma nu la facut nici unul dintre noi si cand am plecat m-am uitat in spate si la fel si el si i-am trimis mesaj,, Ai uitat ceva" si a spus ca stie dupa m-a intrebat ca era cum m-am asteptat si i-am spus ca nu pentru ca arata mult mai bine in realitate si a intrebat cum si i-am spus ca are ochii mult mai albastri si zambeste mult si e mult mai amuzant si i-am spus ca pacat ca tie nu ti-a placut de mine si el a spus ca nu e adevarat si ca sunt draguta chiar adorabila si ii place vocea mea doar ca sunt prea mica pentru el si mereu spune ca sunt prea copilaroasa pentru varsta mea ( am aproape 16 ani el 23) si de cateva luni toata lumea imi spune asta,plang din orice, pun tot la suflet si chiar imi place mult de el si vreau sa ii arat ca nu sunt asa de copilaroasa si vreau sa ma maturizez doar ca nu stiu cum sa fac asta, va rog un sfat ceva, dau funda :*

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Raspunde-i asa "da, m-am gândit mai bine si cred ca ai dreptate. Relatia nu are niciun viitor. Mi-a părut bine de cunoștință! ". Asta sa nu fie prin telefon, ci live. Si dupa ce spui asta, chiar daca te tavalesti pe jos si te rupi in doua, ii intorci spatele si pleci. In felul asta, treci de la copilaroasa la tipa matura. Iti garantez ca o sa te caute. Tu nu vezi că asta e manipulare? Daca nu ii place de tine ca esti copilaroasa, de ce mai sta la discutii? Asculta-ma ce iti spun: niciodată sa nu te schimbi pentru nimeni. Fi tu! Fiecare baiat pe care o sa il cunosti o sa vrea sa fii într-un anume fel. Nu poți face pe plac tuturor. La un moment dat iti pierzi identitatea cu totul. Fiecare varsta are farmecul ei. Ai 16 ani. Cum sa te comporți? Ca una de 25? Asta înseamnă sa fii falsa, sa te dai drept cineva cine nu esti.
Esti micuta acum, si nu iti dai seama de lucruri. Ti-o spune o tipa de 28 de ani happy

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frumos din partea lui, acum sa revenim pe terra, baiatul e la varsta la care trebuie sa strabata cat mai multe cearsafuri, cu tine sex exclus deoarece esti minora si sincer baiatul isi cam pierde timpul cu tine si se pare ca si el ti-a punctat clar lucrul asta cand a zis ca esti prea copilaroasa, acum nu ramane decat sa te retragi elegant si sa il lasi in pace sa isi faca de cap

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul daca face sex cu tine risca inchisoare, lasa-l in pace

| raluk27 a răspuns:

Of, ti-a zis-o in sensul bun. Probabil asta ii place la tine, ca esti copilăroasă. Nu trebuie sa te dai peste cap, sa pari altceva decât ceea ce ești. Lasa lucrurile sa vina firesc.
Ps: vezi ca unii baieti iti gasesc "defecte" in gluma, tocmai pentru a verifica ce si cat esti dispusa sa faci pentru ei. Nu te lasă prinsa in jocul asta.

| Moni11 explică (pentru raluk27):

I-am spus ca imi place de el dar mereu spune ca sunt mica si copilaroasa si relatia nu are nici un viitor...

| Moni11 explică (pentru raluk27):

Nu cred ca am sa am curajul sa ii intorc spatele, imi e frica ca o sa il pierd pentru totdeauna

| raluk27 a răspuns (pentru Moni11):

Asa si? Ce pierzi? Nu mai fi gasca!

| raluk27 a răspuns (pentru Moni11):

Raspunde-i asa "da, m-am gândit mai bine si cred ca ai dreptate. Relatia nu are niciun viitor. Mi-a părut bine de cunoștință! ". Asta sa nu fie prin telefon, ci live. Si dupa ce spui asta, chiar daca te tavalesti pe jos si te rupi in doua, ii intorci spatele si pleci. In felul asta, treci de la copilaroasa la tipa matura. Iti garantez ca o sa te caute. Tu nu vezi că asta e manipulare? Daca nu ii place de tine ca esti copilaroasa, de ce mai sta la discutii? Asculta-ma ce iti spun: niciodată sa nu te schimbi pentru nimeni. Fi tu! Fiecare baiat pe care o sa il cunosti o sa vrea sa fii într-un anume fel. Nu poți face pe plac tuturor. La un moment dat iti pierzi identitatea cu totul. Fiecare varsta are farmecul ei. Ai 16 ani. Cum sa te comporți? Ca una de 25? Asta înseamnă sa fii falsa, sa te dai drept cineva cine nu esti.
Esti micuta acum, si nu iti dai seama de lucruri. Ti-o spune o tipa de 28 de ani happy

| ubox7007 a răspuns:

Ai 16 ani el 23, asta intra la corupere de minori, ce relatie visezi? ***

| barosanuHD99 a răspuns:

Imi dai fb tau?

| Kitty21Regrette a răspuns:

Daca vrei o relatie serioasa cu el incearca sa te schimbi. Nu mai fii copilaroasa. Toate fetele cred ca asta ii atrage pe baieti dimpotriva! Lasa hlizeala, alintaturile, tataiala si comporta-te ca o adevarata domnisoara. Ai putea sa iti schimbi si stilul vestimentar, in caz ca ai prin garderoba haine in culori tipatoare, cu rupturi, tinte sau cu personaje animate ar fi cazul sa scapi de ele cat mai curand!