| Yoyo222 a întrebat:

Deci am facut sex cu iubitul meu. Prima data cu prezervativ si a ejaculat. (s-a sters pe...) si apoi ne-am mai jucat fara si a introdus-o de 2-3 ori cam asa fara dar nu a ejaculat pentru ca a zis ca atunci cand a simtit cea mai mica senzatie de excitare, adica atunci cand se formeaza iar sperma s-a retras si nu si-a dat drumul de loc atunci. Ar fi sanse sa raman gravida? Intreb pentru ca sunt foarte panicoasa de fel

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Baiat „destept" daca stie cand se formeaza sperma. El s-a sters pe dinafara nu pe dinauntru, asa ca sanse minime exista. Daca erai panicoasa nu-i permiteai sa o mai faca din nou, asa de curand.
Dar te gădila inauntru.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este un cat se poate de categoric DA, insa NUMAI/DOAR in cazul in care actul sexual a fost intretinut intr-o zi a PERIOADEI FERTILE. Este conditia obligatorie fiindca este bine cunoscut faptul ca dupa ejaculare intotdeauna ramane o anumita cantitate de sperma in uretra penisului care NU poate fi indepartat/eliminat prin spalarea sau stergerea penisului. Sperma care ramane in uretra (teava din penis) dupa ejaculare, se poate elimina numai printr-o urinare. In cazul in care barbatul NU urineaza dupa ejaculare, sperma ramasa in uretra incepe sa se scurga/prelinga practic insesizabil insa in mod absolut sigur si fara sa vrei sperma ajunge involuntar in vagin intr-o cantitate suficienta incat sa contina spermatozoizii necesari pentru a se realiza fecundarea ovulului. Oricat de bine este spalat si sters glandul penian, sperma existenta in uretra ramane pe loc insa imediat dupa stergere incepe sa se prelinga in afara penisului. Pericolul de a se forma sarcina poate exista numai daca in acel moment femeia este in una din zilele perioadei fertile a ciclului respectiv. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Sperma nu se formează când simte el „gâdilici" în vintre din cauza plăcerii, ci e produsă permanent și exist mereu și o mică rezervă astfel încât să poți avea trei poate chiar patru contacte ce ar putea fertiliza tot atâtea partenere.
Și faptul că s-a șters la puță după sex nu e relevant în ceea ce privește contracepția - dimpotrivă. Rămâne destul lichid „pe țeavă" ca să facă un copil foarte reușit dacă ești în perioada fertilă.
===
„Ar fi sanse sa raman gravida?"
===
Dacă tu numești asta ȘANSĂ... atunci DA! (dacă erai în perioada fertilă).

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Dragoş_1998_2PoM a răspuns:

Normal ca poti ramane.
Nu vreau sa te ingrijorez, dar una e sa te speli acolo, si alta e sa iti dai putin cu servetel sau ma rog cu ce s-a sters...
Posibil...depinde cat de bine s-a sters
Bafta!

| Yoyo222 explică:

Eram a 2 zi dupa perioada fertila. adica asta s-a intamplat vineri iar miercuri a fost ultima zi de fertilitate. Doar ca nu prea as crea sa am incredere in zilele in care imi spune aplicatia ca sunt fertila ca nu vreau sa ma insel