| anonim_4396 a întrebat:

Deci am nevoie de ajutor. Eu si cel mai bun prieten al meu, ma iubeste sau bine ma iubea ca pe o sora si in acelasi timp vroia mai mult, dar intr-o zi ne-am certat rau si noi de obicei ne certam dar nu statea o zi si ne impacam. Dar acum a trecut o luna aproape daca nu si mai mult si nu mai vb cu mine deloc. Nu stiu ce sa fac mi-e tare dor de el si as vrea sa ii spun ca imi pare rau.

Toata cearta a venit cand eu vorbeam cu el si eram pe Hi5 la o fata si am vazut un com de la pr meu gen"frumoasa foc love struck " si m-am enerv ca eu cand ii zic sa imi dea com zice ca nu merge netu. Si aveam nervii. Si vorbeam cu el si i-am zis ca numai pot de nervii si m-a intrebat ce am si i-am zis si apoi face " da-mi si mie hi5 aleia ", " da-mi si mie hi5 cu ala " ma enerva raw.
Si nu stiu cum venii vorba de mi-a zis ca el nu ma considera nici macar o amica. Si dupa atatia anii ca el e a 9 si eu a 6 si cand eram mici ne jucam cu papusile acu sa zica ca nu suntem prieteni. Ma enervat si mai rau. Dar apoi face " fai esti proasta ca eu te-am enervat ca sa iti treaca nervii pe aia si sa ai nervii pe mine " si ma enervat si mai rau si intr-un sfarsit ne-am certat ne-am dat ignor si numai vorbim. Stiti si inainnte nu avea prietena, dar acu de cand e cu ea nici nu ii mai pasa de mine si plus ca el si tinea la mine si ca o sora si ca altceva.

In urma cu cateva zile am facut un video pe fb si l-am bagat si pe el si mi-am cerut iertare dar nu cred ca a vazut sau nici nu vrea sa vada.

Ce pot face sa ma ierte? Tot timpu a fost langa mine cand am avut nevoie de el la orice ora el venea si statea langa mine si ma consola si etc. Il iubesc mult pe baiatul asta ( ca frate ). Vreau ceva spectaculos ca sa nu poata sa ma refuze. Si pana mea am avut certuri mai mari ca astea dar nu stiu ce are.

Pliss ajutati-ma. dau funda!

Răspuns Câştigător
| funditza_3597 a răspuns:

Parerea mea e ca AI DAT-O IN BARA RAU.cu greu o sa poti repara prietenia aceata, mie mi se pare ca tu crezi ca deoarece are o prietena poate rezista sa nu vorbeasca cu tine...nu e adevarat daca e un tip orgolios nu vorbea cu tine oricum...eu cred ca ar trebui sa il bagi inapoi in lista sau mai bine suna-l si invita-l in parc sau undeva sa vorbi-ti,sa va rezolva-ti problemele,ideea e ca timpul desparte doi oameni si odata ce nu ve ti mai vorbi deloc se vor raci relatiile, sparge tu greata P.S. daca il comvingi sa iasa cu tine (ca prieteni) nu il lua din prima,, scuze scuze etc.'' intreaba-l ce mai face si dupa un timp de convorbire ii zici ceva de genu',, sa stii ca ai avut dreptate ca am fost proasta ca am exlodat asa nu stiu ce aveam''. succes. funda?

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Prindel undeva singur tinete dupa el si roagal sa te ierte nu-l lasa sa plece pana nu te asculta INSISTA sa vada ca iti pasa.

| Viviluka a răspuns:

Nu e cea mai buna solutie sa ii zic la telefon si eu vreau ti-am zis ceva mai spectaculos ca sa nu ma poata refuza ca asa zice " hmm.sa gandit sa ma sune acu sa faca misto de mine "

| vicky09gui a răspuns:

Spune-i verde in fata ca iti pare rau daca incerci sa ii zici la telefon probabil o sa iti inchida si chestia cu facebook probabil ca nu a mers deoarece el vroia sa auda de la tine ca iti pare rau, nu sa vada pe net

| LoveNinja2 a răspuns:

Simplu 1 dai un telefon sau incearca sa-l faci sa te asculte pentru o secunda macar a da si eu am un fel de prietea (cloroful)

| LoveNinja2 a răspuns:

Simplu 1 dai un tel sau ceva incearca sa dai de el si explica-iwinkingca e un frate pentru tine la fel si mie mi s-a intamplat (cu un baiat frutti)(cloroful esti urata)