| Andreea4446 a întrebat:

Deci am o intrebare ciudata(vreau răspunsuri serioase).
Am 17 ani si am un iubit, săptămâna trecută, pe 13 mi-a introdus capul penisului în vagin fără sa-si dea drumu sau chestii de genul, nu a bagat mai mult de atât niciodată, noi făcând asta de maxim 4 ori.
Mie trebuie sa-mi vina menstruația între 15-16 și mi-a întârziat 4 zile.
În general nu-mi intarzie, în ultimele 2 zile m-a durut burta, dar nu mi-a venit și sunt puțin speriata pentru ca nu stiu daca as rămâne însărcinată practic nefăcând sex.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Speriata de ce, te-a violat?
Odata ce tu singura ai consimtit la sex neprotejat, nu ar trebui sa fii deloc speriata.

| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, cred ca nu intelegi ce se intampla cu tine, ca tu de fapt ai facut sex, odata ce ala si-a introdus penisul in vaginul tau, chiar daca a fost 1 cm si tot inseamna ca ai fost deja penetrata vaginal, deci virgina nu mai esti, sex ai facut si daca erai in perioada fertila este posibil chiar sa fii gravida.

Joaca asta cu penisul in vagin nu este de gluma, ca te trezesti gravida si apoi spui mamei ca esti fecioara Maria si nu ai ideea cum s-a intamplat.

Voi nu ati auzit de PREZERVATIVE?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| StieTotsidetoate a răspuns:

Buna! as vrea sa te ajut in aceasta situatie, am sa iti ofer un raspuns serios si te rog sa iei aminte, nu stiu daca ai vazut, pentru ca din cate am putut sa inteleg din intrebarea ta, nu prea ai foarte multa cunostinta in ceea ce priveste sexul protejat/neprotejat, de fapt nu cred ca ai nici cea mai vaga idee despre sex in general si despre organele folosite in acest scop! deci ca si prima parte as vrea sa iti fac o introducere, nu una foarte lunga pentru ca ar fi de prisos! as vrea sa iti spun despre capul penisului, daca ai vazut desii nu cred, capul este alcatuit dintr-un muschi iucolast ceea ce inseamna, ca se poate scurge prin el la fel ca o sita, deci daca partenerul tau a fost excitat si sperma a ajuns la nivelul capului exista sansa sa se fii filtrat prin cap cu ajutorul muschiului din care e fromat si sperma sa fi ajuns la tine vagin! du-te la un medic ginecolog, acolo aflii raspunsul exact!