| FoxyEyes a întrebat:

Deci.
Am o problemă personală la care lucrez foarte mult să o aranjez ca să zic așa.
Mă desconsider de multe ori foarte tare.
Și aici mă refer într-o relație de cuplu.
Partenerul meu nu e genul să vorbească de trecut precum sunt eu. Câteodată știu ca este mai sănătos să nu știi despre fostele relații dar câteodată mie îmi face bine să știu anumite chestii vis a vis de partenerul meu la cum era in trecut, gen dacă simțea ceva mai puternic față de ea. Iubirea e diferită de la persoană la persoana dar pe deoparte voiam să i văd și evoluția partenerului meu în relații. În fine.
Faza este ca m-am uitat de multe ori la contul lui fosta sa mai ales ca este pe public. O greseala din partea mea.
Cum ar fi am stockerit o asta pentru ca undeva in sinea mea ma simțeam mai prejos ca ea cu toate ca nu e okay.
Acum faza este ca ea o fi văzut de câteva ori ca m-am uitat la ea pe story și mi-a trimisun mesaj cu un emoji salut. (Pe tik tok)

E greșită aiurea treaba și e din cauza mea căci am provocat o prin prisma faptului ca am fost prea curioasă.
Acuma eu nu îmi permit să îi zic partenerului meu chestia asta căci nu vreau să vadă ca n am încredere în mine, mai ales ca l-ar deranja chestia asta căci îi caut prea mult în trecut și nu aștept de la el să vină să zică și nu mai are treaba de ani buni cu fata aia dar în situația de față sper să nu degenereze să zică ea ceva aparte sau să mi dea alte mesaje.

Aveți un sfat din punctul vostru de vedere căci câteodată o vorbă din exterior mă ajută și știu ce am de făcut mai departe.

Aparte să mă potolesc să nu mă mai uit la aia și poate chiar să si șterg mesajul nu știu altceva ce să fac.
Cum să diger situația asta?

Răspuns Câştigător
| StanCatalin a răspuns:

BUNA
In primul rand nu te mai desconsidera NICIODATA față de nimeni indiferent de situatie, in al doilea rand nu mai cauta in trecut pentru ca iti vei face mai mult rau si in final pentru ca relatia voastra sa mearga bine doar iubitiva reciproc la fel de mult si pentru siguranta ta ca totul este bine intre voi doi sa fii atenta sa nu apare modificari de comportament in rau fata de tine
Sa va iubiti si sa fiti fericiti!

| StanCatalin a răspuns (pentru StanCatalin):

Multumesc pentru fundita?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ii vei căuta mereu in trecut, relatia voastra nu va avea durata.
Se pare ca el este mai matur in relatie.

| dullcat a răspuns:

Pana nu lucrezi serios la propria incredere in sine vei tot continua sa te compari cu fosta lui, chestie foarte toxica. Gandeste-te totusi ca el este acum, in prezent, intr-o relatie cu tine si acea fata a iesit de mult din peisaj.Tu de ce tii neaparat sa o aduci inapoi?

| healerdx7 a răspuns:

Nu te mai compara cu altele ca n-ai de unde sa stii cum e cealalta persoana cu adevarat, pe internet arata doar partile care ii convin si o pun intr-o lumina buna.

Sa te compari cu altcineva inseamna sa te jignesti.
Oamenii sunt diferiti si au propriul lor drum in viata, fiecare are calitatile si defectele sale si asta ne face frumosi.