| AcelTipArogant981 a întrebat:

Deci am o problema si incepe cam asa: Recent am inceput sa muncesc, de vreo 3 saptamani, si cand am fost la angajare era o fata acolo se tot dadea pe langa mine, incerca sa flirteze cu mine, nu i-a mers, n-am bagat-o in seama. Dupa ce am inceput lucrul am inceput sa prind drag de ea, adica chiar sa imi placa imi tot zicea ca ma iubeste, ca ii e dor de mine ( Cand nu eram la munca), si nu prea o bagam in seama. Problema ca acum chiar a inceput sa imi placa foarte mult, problema e ca acum ea e distanta adica, daca ii scriu un mesaj raspunde greu, ori pe Facebook ori prin mesaje, ori raspunde greu ori nu mai raspunde si daca o intreb daca e suparata, spune ca nu e suparata, i-am spus si ei ca ce e cu ea, ca nu pot sa o inteleg, si a zis ca nu e nimic. Problema e ca nu stiu ce sa fac, chiar a inceput sa imi placa mult si acum nu prea ma baga ea in seama din cate vad eu, vreau si eu o solutie, nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Greu de zis din asa o descriere sumara. Greu de zis in general cand cineva vrea sa te traga intr-o flirtationship (vs. relationship).

My educated guess este ca daca vei face un pas catre ea te va refuza. Nu inseamna ca va inceta sa flirteze cu tine si asta ar putea deveni o problema.

Vezi daca prinzi un moment si vorbeste cu ea despre ce astepti de la urmatoarea ta relatie, asa prieteneste. Si cauta pe cineva care vrea o relatie, nu flirt. Iesi cu prietenii, etc.

| Mafiotu007 a răspuns:

Nu vorbi pe Facebook deoarece nu poti sa o intelegi asa. Vorbiti fata in fata, scoate-o la un film, la un suc ceva si vorbiti despre asta, adica o relatie.

| Alexia_Katy_1999 a răspuns:

Pasul 1: vorbeste cu ea direct fara fv si mesaje
Pasul 2:invit-o in oras
Pasul 3 : uimeste-o (fai o surpriza cumparai un trandafir)
Spune-i despre sentimentele tsle priveste-o in ochi tine-o de mina incet incet ca merge totul ca pe roate