| LoveYou7784 a întrebat:

Bun deci povestea mea e putin mai lunga si sper sa aveti rabdare sa o cititi ^_^. Am 14 ani si sunt din Petrosani. Vineri am cunoscut un baiat tot de 14 ani dar e din Bistrita. Si chestia e ca imi place de el. Acum stiu ca unii din voi o sa ziceti sa las baietii si sa-mi vad de scoala. La scoala am note bune doar la mate merg putin mai greu. Am 14 ani si era de asteptat ca pana la urma o sa imi placa un baiat. Nu stiu daca e iubire, nici eu nu as putea sa o numesc asa la 14 ani. Dar imi place mult de el.
Cred ca toti ati auzit de ask.fm. Mi.a dat parere pe ask si mi-a zis ca sunt super frumoasa si dupa eu i.am zis ca si el e super frumos si dupa am inceput sa vorbim pe fb. Zicea in continu ca e pacat ca nu suntem din acelasi oras si dupa imi zicea " iubire,,. Si i.am zis eu o chestie si mi-a zis ca sunt a lui puppy dog eyes. Si tot in aceiasi zi m.a intrebat alt baiat daca vreau sa fiu cu el dar n.am vrut sa.l ranesc pentru ca mie imi placea de celalalt asa ca am zis nu. Baiatului pe care il plac i.am zis de cel care m.a intrebat daca vreau sa fiu cu el si a zis " Ramai cu el :/,,. A doua zi nici nu a intrat pe mine. Dar mi.a dat nota pe ask si eu i.am raspuns sec si m.a intrebat daca sunt suparata si i.am zis ca daca vrea sa stie vorbim pe facebook. Si nici nu a trebuit sa intru ei pe el ca a intrat el pe mine si m.a intrebat ce am patit si i.am zis ca e vorba despre un baiat pe care il plac si care se comporta dragut cu mine da nu ma mai baga in seama acum. Si el s.a prins ca e vorba despre el si eu am recunoscut adica nu mai puteam sa.l mint. I.am zis ca oricum stiu ca nu as avea vreo sansa cu el si el a zis ca daca am fi din acelasi oras ar fi cu mine. A zis ca sunt frumoasa si crede ca ar merge o relatie cu mine dar daca suntem la distanta nu stie ce sa zica. Si de cand i.am zis se comporta foarte dragut cu mine. Mi.a zis ca atunci cand cresc o sa vin in Bistrita si o sa fiu cu el ca acum nu pot ca sunt mica. puppy dog eyes. Si tot vorbeam despre " noi,, si eu am zis ca inchidem subiectu adica ma simteam naspa. Peste vreo 20 de minute a deschis iar subiectu. Prima data eu l.am deschis si a doua oara el. Mi.a zis ca daca am fi din acelasi oras m.ar lua in brate si m.ar tine de mana si nu mi.ar da drumu. Si ii era somn si eu ii ziceam sa se culce si el zicea ca nu se culca pentru ca nu sunt eu in brate la el si ca vrea sa ma tina in brate. Ce.i drept nu s.a culcat pana pe la vreo 4:00. I.am zis de vreo 6 ori sa se culce si dupa am inceput iar sa glumim pentru ca nu vroia sa doarma. Si dupa a zis ca nu se culca ca poate ma agata cineva si eu l.am intrebat daca ar avea vreo problema si a zis ca da. A zis ca daca as fi din Bistrita am fi impreuna da cum nu sunt a zis ca o sa gasesc pe cineva si ca o sa fie bine. Si atunci m.am gandit ca si el o sa gaseasca pe cineva. Si ma gandesc cum o sa ma simt. Mno si dupa isi tot cerea scuze ca nu m.a bagat in seama si a zis ca a fost un mare nesimtit. A doua zi nici nu eram onn si cand m.am trezit aveam un mesaj cu " Neata :*,, de la el. Si nu ma simteam ok adica nu stiu ce aveam si am adus vorba de teme. I.am zis ca n.am chef sa scriu si el practic ma punea sa scriu si mi-a zis sa ii trimit si poza ca sa vada daca scriu. Asta ar insemna ca ii pasa? Vreau sa stiu doar daca ma place, macar sa nu mai visez degeaba. Funda! :*

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ai doar 14 ani. O relație la distanță se menține foarte greu chiar și între 2 adulți, care se văd din când în când.
Voi însă, nu puteți. E prea mult, sunteți încă mici și n-ar trebui să vă bateți capul cu chestii de genu'. La 14 ani, relațiile sunt scurte și fără prea mare implicare. Dacă tu începi de acum să îți bați capul cu asta, n-o să-ți fie prea bine. O relație între voi, nu ar merge, rămâne să decizi dacă accepți sau nu.

| Doub a răspuns:

Astea's copilarii.
Sunteti mici, mai aveti de asteptat.
Plus ca nu prea inteleg. "Dragoste virtuala"? Si la 14 ani?thinking

Eu zic sa renunti la el.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De placut probabil ca te place si el, dar daca voi stiti ca nu trebuie sa va complicati cu o relatie la distanta, de ce va chinuiti? Ideal ar fi sa ramaneti prieteni, sa tineti legatura si sa va resemnati cu faptul ca deocamdata n-aveti ce face. Sunteti si mici, ar fi normal ca la un moment dat sa gasiti fiecare pe altcineva, nu prea ai cum sa eviti asta. Deocamdata bucura-te de ceea ce aveti, legatura asta a voastra, cat va tine ea.

| AnYyCrZ a răspuns:

Uf, o relatie la distanta nu merge, crede-ma. In ziua de azi, este greu sa mentii o relatie si cand vorba aia, e la o aruncatura de bat laughing Si normal ca te place, din moment ce ti-a zis ca esti frumoasa si toate chestiile alea. Insa nu vad de ce te agiti, pentru ca voi nu aveti cum sa fiti intr-o relatie, si trebuie sa fi constienta de asta. Eu zic sa vorbesti cu el ca prieten, daca e sa fie ceva, o sa fie mai incolo, ai timp. Dar nu se merita ca prima ta relatie, sau a cata o fi, sa fie la distanta, pentru ca vei fi foarte dezamgita si nu vei reusi sa te pregatesti pentru adevaratele viitoare relatii :*