| anonim_4396 a întrebat:

Deci...am o problemaaaa:-l deci eu sunt cu un baiat si mama nu e de acord pentru ca e rrom.si faza e naspaa ca eu il iubesc :X si ns ce sa fac.nu-mi ziceti sa o fac sa inteleaga si nici secret pentru ca e cam nebunaa ma urmaresteee si pot sa tine secret. ce fac?sad

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Pai nu prea ai cum. Ori trebuie s-o faci sa inteleaga, ori ti secret, ori nu mai esti cu acest baiat. Dar daca il iubesti nu cont ce zice mama ta. Ce poate sa-ti faca? Arata-i ca esti cuminte, ca nu iti neglijezi treburile pe la scoala din cauza lui. Nu te certa cu ea. Vorbeste frumos, spune-i ca nu-ti face nimic, ca este un baiat normal si ca ti la el. ai grija de tine, nu face prostii care s-o faca pe mama ta sa il "urasca" si mai mult pe acest baiat. Daca ti la el, o sa inteleaga si mama ta intr-un final, indiferent de cate pedepse si certuri o sa avetisigh asa-s mamele, mai pisaloage laughing
:* Succes big hug

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E foarte sigur ca ai o problema, dar nu cea pe care crezi ca o ai.Problema esti tu,nu mama ta.
Femeia stie ce face,dar tu tii sa demonstrezi ca stii mai bine ca ea.
Cand o fii sa plangi si sa regreti, nu fugi tot la ea, va fi prea tarziu.

| Hombre a răspuns:

Saracuta de tine, e mama ta nebuna ca nu-si lasa fata cu mintea imprastiata si indragostita lulea care nu mai vede nimic altceva decat pe printul ei destept si frumos si pe mama ei nebuna. Ce sa faci!? Sa te impusti căcăciosă mică, e măta nebuna, hmm.S-a facut parintii ai dracu' nu mai asculta de copii.Inca o victimă care v-a ajunge pe variantă.

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Daca ai cumva ganduri de genul "fug cu el" eu zic sa te linistesti. Intreba-te daca merita, incearca sa ceri pareri la prieteni, pentru ca se vede altfel de-afara, daca ma intelegi. El ce zice de chestia asta? In ultima instanta probabil o sa renunti la el, pentru ca imi inchipui ca nu ai mai mult de 14-15 ani si relatiile sunt pasagere la varsta asta. E greu ce spun dar asta e. Sper ca te-am ajutat in vreun fel. Ai grija de tine! Ciao

| liviu89 a răspuns:

Pai luati va de mana si fugi ti in lume faceti 5 copii si mergeti cu circul prin toata europa,
( faci ce vrei nu ne preocupa pe noi )
Mama ta trebuia sa ne explice problema asta ca ii spuneam sa te lase in pace sa se prefaca ca il place pe iubitul tau si in 2-3 zile te plictiseai tu singura de el

| whitenights a răspuns:

Las-o pe mami si traieste-ti viata

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Scuza-ma dar stiu ca o sa votezi raspunsul ca fiind stupid laughing .dar...inseamna ca esti proasta daca iti place de un asemenea caracter! sau poate ma insel? 1 :_)laughing

| Baddboy a răspuns:

Cat ani ai? de zici ca "mama e cam nebuna"?
tu esti cea nebuna pentru ca umbli cu un romm, presupun ca tu esti romanca nu?
lasa"l acum ca o sa vrei sa te scapi de el si nu o sa mai poti!

| Alecsandra_2069 a răspuns:

Spune-i ca esti inca mica... doar nu o sa te mariti cu el, e doar o prietenie!