| bibishor a întrebat:

Deci, am un prieten de ceva timp, el fiind plecat in strainatate intr-o seara fratele lui s-a oferit sa ma duca el de la discoteca acasa.Normal ca am acceptat, doar ne cunosteam bine, toate bune si frumoase pana am ajuns la el acasa (am intrat sa-si ia cheile de la masina) si a incercat sa ma sarute, sa ma pipaie(alea, alea). Mie nu mi s-a parut normal si i-am spus sa inceteze, el ca replica mi-a zis ca si fratele lui a facut la fel si i-a "furat" prietena in acelasi fel acum mai multi ani.Intrebarea mea e:sa-i spun iubitului meu ce s-a intamplat sau mai bine nu pentru a evita o eventuala cearta intre ei?

15 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine ii spui. dupa cine stie ce iese, sau ce ii spune fratele lui.

| nicol20 a răspuns:

Aceasta situatie este cu 2 taisuri daca ii spui iar fratele lui va nega si va spune ca tu te-ai dat la el si atunci voi va certati si cealalta parte te va crede si se va certa cu fratele lui poate chiar iubitul tau l-a pus sa se dea la tine cel mai bine este sa ii spi. Tu faci cu doresti.Bafta

| zeeeeeex a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui. O sa se certe putin dar sunt frati si se vor impaca. Nu e indicat sa il acoperi pe fratesu ca mai devreme sau mai tarziu tot se va afla si va fi mai aiurea cearta atunci decat acum cand e cat de cat proaspata fapta. Bye bye

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

laughingCata nesimtire...Foarte urat din partea cumnatelului tau big grin
Spune-i iubitului tau.numai bine!

| LCD a răspuns:

Am patit ce ai patit si tu.
Doar ca nu mi-a raspuns cu ce ti-a raspuns tie, mie mi-a spus ca e nonconformist.
Nu i-am spus nimic prietenului meu, nu eram de foarte mult timp impreuna...si nu cred ca ma credea pe mine.Nu am pomenit nimic despre faza respectiva. M-am gandit odata, sa-i spun, dar cred ca mai bine nu.

| tim a răspuns:

Oricum va afla si-si vor da la falci. deci ai putea sa-i spui

| eugem35 a răspuns:

Poate a fost un text sa vada cum il iubesti si la pus pe fratisu sa te texteze

| pau2009 a răspuns:

Sa-i spui ca poate el i-a spus fratelui sa faca aceasta ca sa te incerce, spune-i ca sa vada ca-i spui tot

| craniul a răspuns:

Spune-i adevarul macar minciuna recunoscuta e pe jumatate iertata sau cine stie

| Inishor a răspuns:

Ar fi ce-l mai bine sa-i spui adevarului. asa iesi curat din toatehappy

| Anna_5295 a răspuns:

e si normal sa-i spui... dar te-ai gandit ca poate e pus la cale de iubitu tau si frate-su?

| tpufpe a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui... o sa se certe ei dar o sa le treaca ca sunt frati...decat sa nu ii spui si fratele lui sa tot incerce din astea, mai bine e sa spui adv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii spui iubitului tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu spune nimic dar greseala a fost a ta Niciodata nu se face asa ceva Trebuie sa intelegi un lucru de la mine In barbati sa nu ai incredere niciodata Te rog daca am gresit sa ma ierti

| Dicanho10 a răspuns:

Eu nu cred in relatile de la distanta si plus ca majoritatea fratilor le plac sa imparta femeia intre ei... daca vrei sa ai o relatie serioasa cauta pe cineva aproape de tine. intr-o relatie este bine sa fi sincera asa ca este bine sa-i spui adevarul si spune-i ce s-a intamplat.