| wolfy_7097 a întrebat:

Buna TPU.ro am si eu o intrebare legata de dragoste mai bine zis de prietena.

Acu 9 luni am intalnit o fata si ne-am indragostit unul de celalat si relatia a inceput totul a mers bine in primele 4 luni, mai cate o mica cearta acolo a fost dar a trecut, dupa 4 luni a venit timpul si trebuia sa plec la lucru in strainatate pentru 6 luni, zis si facut am plecat dar dorul unuia de celalalt a fost irezistibil, mereu imi spunea ca ma iubeste si ii este foarte dor de mine uneori cu lacrimi in care am decis dupa 4 luni sa revin acasa pentru ca tineam si eu enorm de mult la noi, eu eram prima ei dragoste am 22 de ani si respectiva 19, stiu ca a stat acasa in tot acest timp cat am fost eu plecat nu discoteca nu prieteni nu nimic, nu ca i-am interzis pentru ca eu nu i-am interzis nimic dar asa a decis ea, si cand am venit prima zi a fost iarasi superba dupa a doua zi a trebuit sa vina si o verisoara de a ei si de aici a inceput totul a inceput totul, nu stiu ca i-a facut respectiva dar am ajuns sa fiu mintit, injurat cand ma intalneam sa vorbesc singur se uita la varasa nu statea nicaieri fara varasa daca ceream o intalnire imi spunea cu nu o poate lasa singura pe varasa dar cand avea si varasa iubit ne intalneam, si nu de ceva timp 1 saptamana maxim mi-a spus ca vrea sa stea singura ca ii este mai bine asa, dar sti ca totul e din cauza verisoareai dar ceea ce cred este ca nu ma iubeste sau nici nu m-a iubit daca sa ajuns aici, ca sa nu mai zic dupa despartire cand ma vede si este cu verisoara ma evita adica se duc partea cealalta de drum de parca as fi dusman acu...si spun sincer ca inca tin la ea in ciuda celor ce mi-a facut mereu am incercat sa fiu pe plac asa cum am putut, era o fata linistita si foarte de treaba si ne intelegeam ok doar cu o singura problema o afecta orice auzea (neadevarat) de la oricine si din cauza asta aveam probleme...deci greu cu increderea in mine si nu m-a interesat niciodata sa o ranesc. acu nu stiu ce sa fac incerc sa dau de ea dar ma evita total, verisoara ii pleaca peste 2 saptamana ce credeti ca ar trebui sa fac sa reincerc eu sa iau legatura cu ea inapoi sa mai incerc sa lupt pentru ceea ce iubesc, daca am ajuns sa fiu luat drept "catelus" si in ras, mi-e greu sa ma dau batut chiar de am implorat-o in lacrimi sa nu ne despartim dar cunosteam pe fata ei ca vorbele mele sau lacrimile care candva aveau efect acu sunt nimic decat un simplu ras cand trece strada cu verisoara.
As vrea sa stiu ce as mai putea face sa o recuperez (asta daca merita sa mai incerc ceva) si ce credeti de toate astea?

Multumesc de raspunsuri
O zi buna!

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Sigur verisoara aia a zis ceva de invidie ca ea numai are prieten.io zic sa mai vorbesti cu ea si nu o sa pari ca un cateles ( vara ei o sa moara de invidie cand o sa vada ca v-ati impacat si ca mai sunt si b pe lume care iubesc asa de mult o fata). vb cu ea intreab-o dc nu are incredere in tine iai o floare si nu iti mai pasa de lume ca de invidie asa fac toti. ea merita sa lupti pentru ea daca zici ca nu te tradat cat timp ai fost plecat si tea asteptat ( o alta fata isi facea si pr), deci te iubeste. dar iti dai seama ca a crezut si in vara ei ca doar sunt rude(desi cateodata rudele te dezmagesc cel mai tare) da asta e.
vb cu ea eu cred ca e o fata buna si de treaba dar care tine mult cont de gura lumi si pe alta parte poate ii e frica sa nu iti bati joc de ea. arata-i ca o iubesti asa cum e.
si mai bine sa stii ca ai incercat decat sa regreti toata viata si sa iti fie dor de ea.si cum ai 22 de ani ai trecut prin viata mai bine ca ea si o sa reusesti sa o convingi
noroc:*.

1 răspuns:
| wolfy_7097 explică:

Multumesc! vreau sa iti spun ca sa m-ai comportat o data asa de cand a venit varasa si m-am dus acasa la ea cu un bunchet de trandafiri si nu a vrut sa vorbeasca cu mine si mi-a spus "Pleaca Dracului" dupa care m-a cautat dupa cateva ore si normal ca am iertat-o ca o iubesc...dar acu iarasi sa ma rog si daca as fi total vinovat dar ea mi-a spus ca vrea doar sa fie singura cu varasa sa se distreze ca ii e mai bine fara mine si stiu ca candva nu a fost asa.sa mai incerc o data spui? vad ca si-a schimbat si nr de telefon nu stiu ce decizie sa iau, poate chiar ii este mai bine si nu vreau sa ii rapesc fericirea asa chiar de o iubesc, ce sa fac?