| RAY a întrebat:

Deci ca baiat ca sa faci sex cu o virgina trebuie obligatoriu sa faci nunta cu ea?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Da RAY. Asta a vrut clar sa spuna ywar....nu ai inteles o iota din ce s-a raspuns acolo.
Dar daca vrei un raspuns, uite-te in istorie si vezi ca asta cu sexul in afara casniciei este recenta. Inainte asa era: daca voiai fofo, faceai nunta.

| RAY explică (pentru sofisis):

Bravo,asta inseamna a fi femeie

24 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu sau fără nuntă - unde dreaqu mai găsiți voi în ziua de azi virgine?!?

| OldSoul a răspuns:

laughing E suficient sa fii rapid rolling on the floor

| SG1995 a răspuns:

Doar dacă e țigancă.

| Plato a răspuns:

Dpdv moral si traditional, da.

| RAY explică (pentru Plato):

Ce e moral in asta?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai nu e evident? E vorba de solemnitate. In acel caz, relatia devine ceva votiv.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca ea e tiganca atunci nu ai in cotro vine taicasu cu toata satra dupa tine si atnci ai sa vezi tu... dar daca e romanca poti sa o lasi balta nu patesti nimic si da traditional asa era in secolul trecut ii dadeai la pasarica si nu aveai incotro trebuia sa o ei ca pe urma venea taicasu acum nu mai e asa.

| mastadont a răspuns:

Eu zic că nu. Dacă trebuia eram pe drumuri la câte virgine am rezolvat happy

| RAY explică (pentru mastadont):

Https://www.tpu.ro/......i-mare-ca/

atunci de ce spun uni ca trebuie?

| mastadont a răspuns (pentru RAY):

Dacă spune unul să te arunci în fântână cu capul înainte înseamnă că așa trebuie? Fiecare are dreptul să facă după cum îl taie capul și singurul lucru care ar trebui să ne ghideze este propria judecată și nu ceea ce spun alții, cum ar fi niște preoți care nu au văzut o gagică dezbrăcată în viața lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai inteles nimic din ce a zis.

| Paul754880338 a răspuns:

Chiar si asa ...ar zice un clasic in viata.:-). Dar eu cred ca nunta este o actiune mai simpla, decat cea de ai arata dragoste, atentie si protectie sarmanei viitoare sotii.
De ce atata graba pentru a desface picioarele si atata ignoranta pentru a deschide inima sufletul si mintea ei, facand-o sa iubeasca. In acest caz sexul ar fi o consecinta frumoasa a unui sentiment reciproc inaltat cu grija, si nu un scop in sine, care a ajuns sa ne puna barbatilor eticheta de "meschini"?

| mastadont a răspuns (pentru Paul754880338):

Și cum vrei să înveți o persoană să iubească fără sex? Sexul este definiția cea mai bună a iubirii dintre două persoane, este momentul în care scăpăm de inhibiții, momentul în care omul este el însuși și cel în care învață să se cunoască pe sine și să-l cunoască pe cel de lângă el. Și ce faci dacă după nuntă te trezești că nu ești cu persoana potrivită? Ce faci când îți dai seama că ai așteptat atâta ca să-ți dai seama că de fapt nu ești compatibil cu acea persoană din punct de vedere sexual? Răspunsul e simplu. Trăiești o viață nefericită, sex de 3 ori pe an și în rest certuri. Și apoi, inevitabil, relația se răcește, stai cu acea persoană doar din obligație, abia aștepți să scapi de ea, îți e scârbă să dormi lângă ea și te gândești oare cine dracu m-a pus să aștept până după nuntă?
Iubirea aia pe care încerci tu să o înveți o să dispară în câțiva ani și dacă nu sunteți două persoane care să se potrivească și care să aibă aproximativ aceleași pasiuni și să aibă aproximativ același libido atunci ești pierdut.

| Paul754880338 a răspuns (pentru mastadont):

Exact cum spune si Morbid, nu ai inteles nimic don ce am spus. Asta pentru ca nu ai citit cu atentie intrebarea lui Ray si poate ar fi bine sa fii citit si cateva intrebari ale lui de dinainte de asta. Ray se mai intreaba retoric uneori, cum ajungi in patul "printesei". Eu i-am raspuns sa nu intre pe usa pe care scrie nunta, ci pe cra pe care scrie dragoste. Daca tot esti in ceata, am sa iti spun ca nu e nevoie sa te supraturezi sunt exact de aceiasi parere cu tine, dar repet citeste cu atentie inca odata so vezi ca nu se pomeneste nimic de abstinenta pana in ziua nuntii, sau alte d-alea.

| Plato a răspuns (pentru mastadont):

"Cum vrei sa inveti o persoana sa iubeasca fara sex?" laughing Mdr.
Asta ar fi una dintre glume? Sa inteleg ca tu nu poti iubi pe cineva decat dupa ce faci sex cu acela? Te asigur ca in cazul ala doar iubire nu e.
Cand iubesti, ca vad ce place lumii cuvantul "iubire", simpla prezenta a respectivei/ului ti se pare totul. Sub nicio forma nu e nevoie de sex sa trezeasca iubirea. S-o desavarseasca? Probabil ca da. Dar nu s-o aprinda.

| mastadont a răspuns (pentru Plato):

Chiar asta am vrut să sugerez și eu, să se desăvârșească iubirea. Eu văd sexul ca pe motorul care duce relația, prin sex înveți să iubești cu adevărat, chiar și atunci când acel influx de fericire dispare în preajma persoanei respective. Și credemă, o să dispară în câțiva ani și dacă nu există o conexiune la un nivel mai adânc, o conexiune formată prin împărtășirea iubirii și prin experiențe plăcute împreună, atunci totul se va prăbuși ca un castel de nisip.

| Plato a răspuns (pentru mastadont):

"conexiune la nivel mai adanc" - ce subtil. laughing
Iubirea e motorul si relatia in sine, nu sexul. Sexul, daca vrei, e ambreiajul.

| mastadont a răspuns (pentru Plato):

Aici țin să te contrazic, iubire între doi parteneri fără sex nu există. Deci, prin analogie, sexul este cel care face relația să funcționeze, sexul, și implicit procrearea, este scopul primordial al unei relații. Așa că motorul tău numit relație nu ar exista fără motorul meu numit sex. happy

| Plato a răspuns (pentru mastadont):

Facem un hybrid.

| OrdanKarris a răspuns:

Stii deja raspunsul meu.

| Rhea44 a răspuns:

Nu ce prostie e asta

| Sorin7777 a răspuns:

E o binecuvantare divina sa faci asa!

| adelushh a răspuns:

Da, si trebuie sa ii cumperi tatalui sau 6 camile