| anonim_4396 a întrebat:

Deci.cat mai multe pareri si fara mistouri.amandoi avem 18 ani si suntem impreuna de 1 an si 3 luni.la inceput mi-a spus ca nu ma grabeste, cand sunt pregatita(eu fiind virgina) atunci o s'o facem, mi-a jurat ca nu ma paraseste pentru asta sau ca e cu mine pentru a se culca.ma iubeste foarte mult.vad asta dar de cand avem 1 an, mai gluma mai in serios tot incerca sa ma convinga sa incercam.imi este frica, nu sunt pregatita, plangeam la el in brate aratandu'i ca nu sunt si ma intelegea.cand faceam glume(a da vad ca eti ne**** el spunea dar cine nu'mi ofere?) astazi facand iaras gluma si mi-a spus ca nu i'am oferit nimica timp de 1 an si 3 luni de zile si oarecum suparat.am stat azi si m-am gandit si m-am decis ca maine sa incercam.cand i'am spus asta.m-a refuzat spunandu'mi ca nu sunt pregatita.am incercat sa'l conving dar nu. spunea foarte serios ca nu nu nu.de atatea ori mi-a propus dar eu l'am refuzat. m-am simtit foarte prost. vreau sa vorbesc cu el, sa'mi cer scuze sau nu stiu.nu vreau sa; l pierd. ce pot face acum? ce sa zic? oare din cauza ca la'm refuzat nu ma mai crede in stare?crying(. nu-l vreau sa'l pierd.

9 răspunsuri:
| Acadeeeaa a răspuns:

O sa-si revinahappy... Oare sta cu tine pentru sex?
Daca ai stii ca nu sta pentru asta... ai putea sa-ti incepi viata sexuala, pentru ca ai 18 ani.happy

| Jack a răspuns:

Pfff tu nu te pre pricepi la baieti desi ai 18 ani, si crede-ma ca stiu ce vb thinking bine faptul ca ati fost 1 an si 3 luni impreuna si inca esti virgina nu tine de tine happy ca nu ai fost tu pregatita happy o sa ma contrazici dar nu e vina ta e vina lui happy chiar daca o sa imi spui tu ca il iubesti si ai ace multe pentru el,daca el iti provoca emotii indeajuns de puternice si avea experienta potrivita ( nu pentru a te convinge cu vrajeala lui ) ci pentru ati da indejunsa incredere si o dorinta de al dori atat demult incat provocatoare sa doresti sa treceti impreuna peste pasu astawinking! Mi se pare enorm eu nu am patit asa ceva tongue intr-adevar nu spun ca trebuie sa fiti impreuna doar pentru sex da pentru mine e ff important intr-o relatie tongue Sti psihologii si stiintific e demostrat,si iar spun ca degeaba ma contrazici pentru ca vei afla ca asa este au demonstrat ca pana o fata si un baiat nu fac dragoste intre ei este doar o simpla relatie de prietenie,dupa ce faci dragoste cu pers aia indif daca nu mai esti virgina corpul uman elimina nu stiu ce substante si draci,hormoni nu mai stiu ce si deja corpul tau si psihicul tau in prezenta acelei persoane reactioneaza altfel,si iti spun si din propria exeperienta ca sentimentul de iubire adevarat apare numai dupa ce ai facut dragoste cu aceea persoana si pana nu o sa incerci nu o sa afli, e mult mult mai puternic! Daca vrei sa iti dau niste sfaturi calumea si sa te ajut in legatura cu comportamentul tau fata de prietenul tau scriemi un mesaj la privat sau gaseste o metoda si o sa te ajut! Dar iti spun din ce ai scris mai sus iarta-ma dar ma dezamagesti in gandirea ta, se vede ca esti la inceput si nu te pricepi sa invarti un baiat pe degetewinking! am impresia ca esti la prima relatiewinking! Daca doresti scriemi tonguebafta!

| 354 a răspuns:

Domnisoara scuze ca iti zic dar tu nu vezi ca esti obsedata de sex? aproape toate intrebarile tale sunt despre sex, tu zici ca ai 18 ani dar nu prea se vede nici macar nu sti sa scrii corect si sa te exprimi dar tu te gandesti la sex.Parerea mea este ca nu poti tine un baiat langa tine cu sex dar problema ta faci ce vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| Alejay a răspuns:

Este o chestie cu dus intors, insa cel mai probabil ai sanse sa-l pierzi, a avut destula rabdare, dar aceasta se termina la un moment, trebuie sa faci miscarea pentru ca la 18 ani te asigur ca esti mai mult decat pregatita, asta daca nu cumva simti ca el nu este omu potrivit cu care sa incepi. oricum mai bine o faci cu cineva care tine la tine si tu la fel, altfel o sa regreti

| anushk a răspuns:

Hey nu trebuie sa iti ceri scuze.el singur a zis ca te asteapta si o sa aiba rabdare.nu face pasul asta pentru el, sa nu mai fie suparat sau ca sa nu se raceasca relatia pentru ca e foarte posibil ca mai tarziu sa regreti.ai un pic de rabdare si vezi cum o sa evolueze relatia cu el chiar daca nu veti incercat nimic acu. daca el te va astepta in continuare fara sa te prezeze, inseamna ca se merita.in caz ca o sa te preseze si o sa se schimbe fata de tine, ar insemna ca nu e pentru tine. oricine te iubeste te va asteapta.

| iuli_2345 a răspuns:

Sunteti am 2 virgini? Ii e si lui frica sa nu te doara. Nu cred ca vrea sa te faca sa suferi el de asta refuza.

| CyanideSun a răspuns:

Asta e psihologie inversa. Iti spune ca nu cand el de fapt vrea. Stai linistita nu-l pierzi doar ca el nu stie cum sa te convinga sa o faceti mai repede de aceea incearca sa te faca sa te simti vinovata.

| uhmchh a răspuns:

Daca statea cu tine doar pentru sex nu mai erati de mult timp impreuna...adica gen sa astepte 1 an si 3 luni deja e ceva ce nu prea mai gasesti la multi baieti azi...eu sunt de parere ca o relatie fara sex nu merge da` vad ca mai exista si abateri de la regula si chiar ma bucur ca mai exista si baieti de genu` tipului cu care esti tu.kiss