| Cutezătorul4k a întrebat:

Deci ciclul menstrual al prietenei mele a venit pe 15-16 Aprilie, s-a terminat pe 20-21 iar noi am facut dragoste pe 24 Aprilie. A luat pilula de a 2a zi tot in ziua de 24, dupa care peste cateva zile a avut sângerare probabil de la pastila. Ciclul ei nu este tocmai unul regulat. Iar acum intarzie sa-i mai vina. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| MasuDinamo29 a răspuns:

Probabil o vizita la ginecolog, sa i spuna ce a facut. Nu e grev, e normal sa i se deregleze de la pastila.

| VoidEternal a răspuns:

Câteva luni bune ciclul ei nu o sa mai fie regulat.

| Murphy5120 a răspuns:

Recomand un test de sarcina, o vizita la ginecolog si eventual o alta metoda de contraceptie, una care poate fi folosita pe termen lung (prezervativele, anticonceptionale). Metoda de "scoatere afara" sau utilizarea pastilei de a doua zi in mod repetat nu sunt recomandate. Bafta happy