| cnvv a întrebat:

Deci.
Cred ca-mi place de o tipa care-i oarecum perversa (cred). Si cred ca a observat asta. A observat, in timupl orelor, cat de mult ma uit la ea, ca ii zambesc, ca (cel putin incerc) sa fac o conversatie cu ea. Faza-i ca si ea se uita la mine si-mi zambeste.
Zic ca-i oarecum perversa pentru ca, ei bine, asa am auzit. Si faza-i ca am si observat putin asta: isi ridica pantalonii in asa fel incat sa vad si eu (pentru ca are, intr-adevar, niste forme destul de atragatoare). Odata, inainte de ora de romana, am uitat sa scriu ceva la tema, asa ca i-am cerut caietul caietul. Atunci, ea a zis: "Sigur, ti-o dau... tema", dupa care a zambit, intr-un mod oarecum, ei bine, pervers.
Acum nu-mi pot da seama: chiar imi place de ea, sau simt doar o atractie fizica/sexuala?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu inseamna ca-i perversa, inseamna doar ca te simpatizeaza eact cum o simpatizezi si tu.
Incearca sa nu mai cataloghezi oamenii ca perversi, doar pentru ca se uita la tine, pentru ca si tu esti la fel de pervers daca ne luam dupa mentalitatea ta.
Cat despre gestul ei de a-si ridica pantalonii, cred ca tu esti ala pervers, penbtru ca unul cu bun simt si-ar intoarce privirea in directia opusa, ori tu o urmaresti cu privirea, adica exact ceea ce ar face un pervers!

| OoBunnyoO a răspuns:

Cand iti place de cineva, iti place pentru ca este vorba de atractie fizica/sexuala.

Daca nu poti spune ca stii persoana respectiva foarte bine din punctul de vedere al caracterului este vorba de atractie fizica.

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Cred că e cazul să o cunoști mai bine ca să-ți dai seama de ce simți față de ea.