| Just a kid a întrebat:

Decistraight face cum poti jura ca iubesti o persoana, sa incrci sa te schimbi pentru ea, sa te porti frumos si deodata sa zici ca"nu stiu daca te iubesc destul cat sa ramanem impreuna si sa te iert"ei bunstraight facece sa inteleg din asta?straight face
sa vedem.ieri a avut treaba toaaaaaaata ziua(teoretic)si eu normal ca m-am plictisit singura in casa asa ca am iesit afara.trebuia sa ies doar cu o fata da o mai venit 3 baieti si am stat si am vorbit NIMIC MAI MULT.cand am ajuns in casa l-am sunat i-am zis ca am venit acasa si m-a intrebat cu cine am fost afara si ce am facut si i-am zis.si s-a suparat, ne-am certat.azi dimineata iar. a inceput sa vorbeasca aiurea si ne-am certat. i-am cerut scuze ca nu i-am zis de cand am iesit afara ca erau si baieti, i-am zis ca imi pare rau da el nimic.si i-am zis ca"ma iubesti?""da""destul cat sa ma ierti si sa ramanem impreuna?""nu stiu"straight face ce sa mai inteleg?straight facestraight facestraight facestraight facesi ce sa fac? pe de o parte as vrea sa ne impacam da nu stiu daca as putea uita ce a zisstraight face pe de alta parte...ma ranit prea tare cu ceea ce a zis desi pe urma a dato la intors si o zis ca nu o zis ca nu ma iub destul o zis ca nu stie si ca ma iubeste. dar totusi, cum sa zica asa ceva dupa 1 an impreuna?straight face
ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sa vorbesti cu el si sa'i explici ca nu merita sa v'a certatsi pentru. chestii din astea. Daca are cu adevarat incredere in tine nu trebuie sa fie gelos.Si baga'i mintsile in cap, daca el nu iese nu intseleg de ce nu ai avea nici tu voie sa iesi.Indiferent cu cine.

| monique a răspuns:

Sa va impacati. I-a bagat aghiuta prostii in cap si l-au prins ideile. Plus ca lumea e rea si cine stie ce ii baga si prietenii, mama, familia in cap. Povestiti mai mult, si incercati sa aveti rabdare unul cu celalat, chiar daca e mai greu la inceput, spuneti-va toate of-urile unul la celalalt si acceptati plagerile celuilalt cu calm si cautati impreuna solutii.Altfel daca lasati sa se adune indoiala, neplaceri o sa izbucniti ca acum.

| dnxbv a răspuns:

Prietenul tau este diagnosticat cu: gelozie! Este o boala des intalnita si foarte periculoasa atat pentru el cat si pentru tine.
Ca sa nu ma lungesc, cauta pe net despre "gelozie". Vei gasi multe simptome despre ea, compara-le cu atitudinea prietenului tau si trage concluzia.
Insa e bine de stiut ca in aceste cazuri, prietenul tau te iubeste mult! Foarte mult! Poate PREA mult!
Ar fi bine sa discutati aceste probleme impreuna!
Succes!

| cary29 a răspuns:

Daca ai putut scrie asa de mare ca nu a fost "NIMIC MAI MULT" atunci nu inteleg de ce nu i-ai spus pur si simplu adevarul si ca nu i-ai pomenit de cei 3 baieti decat sa ii ascunzi.Asa considera ca te simti vinovata si ca ai facut ceva si asa ai ajuns sa il pui pe ganduri. E si normal ca el sa reactioneze asa. Cel mai bine ar fi sa ii spui ca nu ai vrut sa ii spui de baieti pentru ca nu ai vrut sa se supere pe tine (ceea ce s-a si intamplat) si sa te ierte si ca nu se va mai intampla. Pur si simplu simte ca i-ai inselat increderea si de aceea iti vorbeste asa, iar tu ar trebui sa nu il mai iei cu santaj sentimental, daca "ma iubesti atunci..." ci sa spui ca "sper ca nu ti-ai pierdut increderea in mine pentru ca ar fi pacat mai ales ca nu am facut nimic si stiam ca o sa reactionezi asa si m-am abtinut sa iti spun" si apoi il intrebi simplu "Ma ierti?" si atata. Fara prea multa drama si fara santaj emotional.