| Loolsae a întrebat:

Am fost impreuna de peste 1an si ne certam ca orice alt cuplu, si iar ne impacam. Cel mai mult timp am fost despartiti 1luna.Ne-am certat si ne-am despartit si iar ne-am impacat a mia oara, pana astazi.
Pana azi cand cred ca mi-am dat seama ca nu ne potrivim, am incercat sa-l fac sa se schimbe, dar in ultimul timp numai e el jigneste, face, drege, si pare ca nu-i mai pare rau.
Azi era ziua noastra.Eu nu am putut iesi dintr-un motiv anume, nu asta este problema.
Vazusem pe un cont de-al lui ca trimisese invitatie cuiva si nu mi-a spus (el/eu nu faceam nimic fara acorduri sau faara macar sa spunem, eram pur si simplu dependeti de a stii fiecare ce face in acea secunda, nu neaparat gelozie).
Si mrg cu o zi in urma adica ieri ne certasem pe nu stiu ce tema ne-am desp, m-am dus la el i-am expl :asa, asa, asa, nu a fost bine ce-ai zis/facut, sia cerut scuze...mrg am iesit afara dupa mi-a spus ca sa int cu 2prieteni de-ai lui si unu dintre acela se pretindea ca era cel caruia i-a dat o inv pentru cont. Faza e ca eu nu l-am crezut din prima pentru ca ma mintea incontinuu si inainte/recent ...pana la urma l-am crezut insa nu am apucat sa-i spun asta deoarece pur si simplu ma facea nebuna, si tot ce tine de spitale si "controale la creier"si la sf msj spunea te iubesc.
Stia ca ma doare cand ma jigneste, chiar stia asta! mereu a stiuto...asa cum stia ca de la prima bruscare sa ajuns la palme si 2picioare...injuraturi si piesa de rezistenta:tarfa/panarama/curva.
Il iubesc, dar asta nu inseamna totul! Cand iubesti nu trebuie sa te lasi calcat in picioare, si sa ierti crezand ca va trece, nu? Din pacate eu asta am facut, insa sau adunat atatea, mi-ar dura ore sa va scriu, tuturor carora le-am zis pov intreaga(si asta acum 4-5luni)erau socati nu stiau ce sa spuna, dar nu am sa va spun intreaga pv, nu vreau sa ramaneti cu traume si sa va fie frica sa nu va indragostiti (iar).
In mom in care i-am zis:nu vezi cum faci? cum reactionezi?, facea si mai rau... ultimele mele mesaje pentru el au fost:
mai am sa-ti spun ceva, nimeni nu te va mai iubi asa cum te-am iubit eu, si nimeni nu te va mai ierta asa cum am facut-o eu, imi pare rau ca esti asa, ca injuri ca vb si ma ranesti prin vorbe si prin tot. ce gagic? esti absurd, nu cun p nimeni din pr tai, nu am pe nimeni altcineva, nu vreau pe nimeni altcineva
te-ai schimbat numai esti cine ai fost odatacrying(se pare ca nu am putut sa te schimb definitiv, te-ai reintors la starea initiala
nu pot sa cred ce lucruri oribile poti spune, plang de cand miai spus primul lucru de rau, eu aveam nev de un iubit care sa ma iubeasca nu sa ma urasca si sa ma jigneasca in ultimul hal! nu am pe nimeni, nu am sa am
Tot ce mi-am dorit era sa stiu de ce! si tu ai inceput sa ma jignesti! Tu uiti cum imi faci mie? si eu incerc sa te calmez? da... uiti! tu nu ai remuscari? nu sti cum e sa doara lucrurile astea. dar lasa...Se pare ca nu ne potrivim
si am vazut asta...de curand.sad faptul ca eu te iert si ca incerc sa uit. faceam pentru ca te iubesc. dar in mom in care tu continui sa faci acele lucruri, ex: sa am jignesti, se aduna si doare tot mai tare... ceea ce arata ca tie nu-ti pasa, si nu vrei sa incetezi
Se presupune ca cel de langa tine stie ca vrea sa fi ocrotita nu batjocorita!? Si ca daca va gresi, va gresi o singura data pe tema aceea, pentru ca va stii ca te DOARE, asta daca te iubeste...Costin,mai devreme mi-am dat seama ca tu nu ma iubesti! Poate nu ai facut-o
dar eu am facut-o, si o fac! DA, o fac! Daar eu numai pot sa am lupt cu tine okay? iti vreau binele, vroiam doar sa stiu adevarul, nu vroiam sa te omor.imi pare rau de tine, sincer, dar si de mine, meritam ceva mai bun, meritam sa fiu protejata si iubita, nu inversbroken heart.
Adio (numele lui), te iubesc!(dar asta nu schimba nimic). - (numele meu)

Daca credeti ca faceti fata cu asta, spunandu-mi niste sfaturi(stiu ca pare copilaresc ceea ce am scris pana acum, dar cand ve-ti vedea prin ce am trecut... o sa va sch radical parerea)puteti sa-mi dati un pm, pentru toata povestea, va dura ceva sa o scriu...sau doar daca vreti sa mai stiti ceva, sau poate am uitat eu ceva sa scriu, ceva ce avea leg cu ceva de mai sus, spuneti-mi, am sa va raspund indata.
Sunt o fire foarte emotiva, iar in ultimul timp m-am obisnuit sa tin durerea in mine, deoarece parintii sunt mereu pe langa mine si nu am cumm sa nu vars o lacrima fara sa le explic, asa ca mai ies din cand in cand plec departe de casa si plang, incerc sa ma calmez si sa ma duuc acasa.
Mi-am indepartat toti prietenii, am ramas doar eu si el(el mai vbea cu pr baieti )eu am lasat totul pentru el inafr de o fata, care momentan nu este disponibila pentru a-mi asculta oful cel mare, va veni luni si v-om vbi, am nevoie de relaxare!
Sper sa prim niste mesaje de la voi, poate intrebari despre el/mine, ceva random ce nu am zis.

Răspuns Câştigător
| euValentina a răspuns:

Iti pro[un sa vorbesti cu mama ta fiind ca mama ta iti va da niste sfaturi pe care numai cineva mai experimentat ti le va putea da si in plus mama ta ar trebui sa iti fie cea mai buna prietena
sau daca vrei si ai microfon la comp am putea vorbi pe mess si nu ar trebui saimi scrii atat poate iti voi da si eu nuste sfaturi bune

6 răspunsuri:
| secsilicioasa a răspuns:

Buna sa stii ca si eu sunt la fel ca tine, Si chiar mai rau, TE rog fms sa imi lasi un mesaj cu idul tau de mess ca sa vbm mai bine.Si eu sunt exact la fel si am inteles cu greu ca asa ceva nu este normal si mie mi se parea normal nu mai pentru ca il iubeam.

| andrutzza_7901 a răspuns:

Offf e aiurea rau.sincer si eu sunt emotiva dar nu i-as permite sa ma jigneasca asa indiferent care iar fii motivul! uite eu sunt de un an si 7 luni cu iubitul meu.in ultimul timp uita de mine pur si simplu nu ma suna cu zilele iar asta e motivul principal al certurilor noastre. eu sunt genu de persoana care are nevoie de foarte multa afectiune din partea partenerului si ma gandesc mereu si mereu la el iar cand efectiv uita de mine ma simt ca o tampita.incep sa cred ca are pe alta sau s-a plictisit de mine sau pur si simplu nu ii mai pasa.au existat multe certuri si despartiri intre noi dar majoritatea au fost de 2-3ore sau 2 zile pana ma suna si spunea ca e un prost ca ma iubeste si ca nu o sa mai greseaska niciodata dar stiim cu toti cum is baietii azi spun maine uita.la un moment dat neam desp din cauza geloziei lui si am rupt legatura cu el. timp de o luna nu am stiut nimic de el si zilnik ma gandeam la el si ma intrebam oare ce draq face acum? e cu alta? oare macar imi simte lipsa? si pana la urma m-a sunat prt lui si mia transmis ca e in spital accident grav de masina etc.m-am panikat si l-am sunat m-am luat de el ca de ce e asa dew prost incat sa circule cu viteza aia si mai multe.concluzia e ca neam inpacat dar a trecut o luna de la impacare si tocmai in noaptea cand era ziua noastra ma suna mort de beat dupa 4 zile in care nici macar nu mi-a dat vreun semn de viata. m-am certat urat cu el l-am facut pork si nesimtit si ca nu ii pasa de mine etc.si de at e mai rece cu mine.deci daca stai sa te gandesti bine relatiile astea ne fac mai mult rau decat bine.nici sa il las nu pot pentru ca il iubesc enorm dar nici sa isi bata joc nu imi convine.asa ca trage concluzia si vei vedea ca concluzia relatiei mele nu e departe de cea a relatiei tale.pur si simplu nu te merita. sper ca te-am ajutat...te-am pupat si ai grija de tine si nu lasa pe nimeni sa se joake cu tine. fundita?:X

| Loolsae explică:

@ Valentina : Nu-mi vine sa vorbesc cu ea,ea a incercat,dar nu vreau sa-i spun, pentru ca daca-i zic imi va interzice sa-l mai vad, sau invers.Cine stie, poate pe viitor ne v-om vedea.Nu stiu ce sa fac.
@Andruta:Numa stiu daca ma iubeste sau nu, nu stiu ce sa mai zic.imi pare rau de pr tau sper sa fiti fericitisad.
@Nanabig grina, stiu... faza e ca el s-a desp de mine chiar daca m-a facut cum m-a facut.De unde esti?(ps-ti-am citit intrebarile, poate te pot ajuta sa iti faci un prieten de durata, cu sfaturi

| Loolsae explică:

Si nu am fost usa de biserica, dar nici el...

| nana_8738 a răspuns:

Buna. parerea mea este sa iti vezi de viata ta,, un baiat care te loveste si iti vorbeste atat de urat nu merita atentia ta. cu toate ca il iubesti. tu nu meriti sa fi batjocorita

| andreea_8265 a răspuns:

Oooo doame scumpo, un baiat daca te iubeste inseamna ca te respecta si daca te respecta nu vb asa cu tine...eu deas fi fost in locul tau de la prima injuratura las fi parasit, nu poti sta asa inteleg ca il iubesti si ca e totul pentru tine dar nu e bine deloc asa crede-ma