| AndreeaPucca a întrebat:

Deci. cum sa incep. am 16 ani, iar prietenul meu aproape 17. Suntem impreuna de 2 luni si ceva. pana acum a decurs totul foarte bine. Am fost si la munte impreuna cu familiile. A fost OK.De la un timp. din cate mi-a spus el. mamei lui nu prea ii convine de mine si el nu vrea sa imi spuna de ce anume pentru ca eu nu stiu sa fi gresit cu ceva.nu sunt perfecta. dar totusi. nu vrea sa imi zica. si cand ne vedem sau cand vreau sa ne vedem pune motivul cum ca mamei lui nu ii convine chestia asta si in ultimul parca ma evita. la un moment dat am ramas aman2 fara minute/credit si nu prea am avut de pe ce sa ne sunam. eu le-am mai cerut prietenilor/parintilor mei telefonul ca sa pot vorbi cu el. dar el nu a incercat sa ma caute decat cand i-am zis eu "suna-ma mai tarziu, te rog". si nici atunci nu tot timpul ca zicea ca nu are de la cine si ai lui nu ii dau. in fine. a inceput scoala si i-am cerut colegei mele de banca sa imi dea telefonul sa il sun iar el imi dadea respins. OK. am zis ca poate nu poate vorbi la scoala. dupa ore again. aceeasi poveste. mi-a dat respins. ok. dupa un timp. in final mi-a raspuns si am vorbit dar putin. si tot asa everyday.de vazut nu ne-am mai vazut decat fugitiv de 2x. azi am fost la bunici si m-a sunat mama sa imi spuna ca l-a vazut cu o fata. l-am sunat de pe numarul bunicii mele(da, stiuhee hee) si mi-a raspuns dar cu greu si l-am intrebat ce face si mi-a zis ca numa ce a ajuns acasa si l-am intrebat cum asa pentru ca era deja 3 si ceva. aproape 4. si mi-a zis ca a fost cu X (nu ii pot zice numele aici) o fata foarte de treaba cu mult mai mare decat el. ea are prieten. ok. l-am crezut. i-am spus ca eu acusi ma duc spre bus si daca vrea si el sa vina macar 10 minute pana plec. si a zis ok. am coborat din tramvai, in clipa in care l-am vazut mi-am dat seama ca ceva nu e in regula. parea suparat. am mers la el si l-am sarutat. apoi am pornit spre bus si nici macar nu m-a luat de mana! l-am intrebat de ce si m-a luat de mana fara sa spuna ceva... am ajuns in statie si l-am intrebat ce s-a intamplat. a zis ca iar s-a certat cu maicasa si ca ar trebui sa luam o pauza. si cand am auzit. nu stiam daca e adevarat. l-am intrebat "pentru tine ce inseamna o pauza? un pretext inainte de despartire? daca vrei sa ne despartim macar spune-mi acum si nu ma mai tine pe ganduri!" si a zis ca nu vrea sa ne despartim dar e nevoie de o pauza sa vada daca se calmeaza apele cu maicasa... si m-am simtit putin prost. si m-a condus pana la bus, m-a sarutat si a plecat.
cand am ajuns acasa, i-am spus mamei ce s-a intamplat si a inceput sa rasuceasca cutitul in rana si mi-a zis ca "pauza" asta ar putea fi doar un pretex pana o "agata" pe una si daca nu ii merge, se intoarce la mine. si daca ii merge pauza asta va ajunge la despartire...
va rog sa ma credeti ca nu stiu ce sa mai cred. am mare incredere in el. poate prea mare... dar si ce mi-a zis mama... m-a cam pus pe ganduri. nu stiu ce sa fac.
imi puteti spune?
multumesc si scuze daca v-am plictisit.

Răspuns Câştigător
| LalLyBoOmD a răspuns:

Buna! Nu m-ai plictisit, nu te teme :*! 1. Un lucru mi-e clar : ori e suparat din cauza unei probleme grave (nu e vorba de tine) ori iti ascunde faptul ca el are alta relatie cu fata aceea. Daca nu ar fi una din variante nu ar avea motiv sa te evite.
2.Baietilor le place sa lungeasca povestea... poate te place si pe tine si pe fata aia si nu stie pe cine sa aleaga, si asa va minte si va raneste pe amandoua.
3.Baietii sunt mult mai sentimentali decat fetele chiar daca nu arata asta si orice gest al unei fete ii intriga. Asta inseamna ca daca ar avea alta relatie el si-ar da seama ca-l suspectezi si sigur te-ar minti.
Nu cred ca ai gresit cu ceva si faza cu mama lui e o inventie deoarece daca un baiat iubeste cu adevarat ar apara persoana la care tine indiferent daca sunt parintii prieteni lui etc
4.Concluzia mea este ca el iti ascunde ceva ce stie sigur ca te-ar supara, nu neaparat o relatie...nu pot da un argument concret daca nu am mai multe dovezi!

5. Solutia : urmareste-l intr-o zi sau mai multe si vezi ce-ti ascunde! Sau zii ceva de genul ca daca nu-ti spune ce se intampla te desparti de el! Vezi tu ca doar stii cel mai bine situatia!

Sper ca te-am ajutat! Fundita?happy

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Mama ta are dreptate. si nul mai cauta daca te vrea sa treaca peste mama lui si s ate sune(ca stie nr tau). numai te umili tuh ca nu meriti asa cevawinking

| dreamgirl16 a răspuns:

Nu ai plictisit pe nimeni draga mea,eu iti spun doar atat,asteapta`ma pana maine seara sa iti rasp,acum am citit povestea ta si chiar vreau sa iti fiu alaturi,eu nu trec prin asa ceva,dar cine stie,se invarte roata,si chiar vreau sa iti fiu alaturi caci eu in locu tau as inebuni,iti rasp maine caci acum daca nu ies striga ai mei., ok? sa ai grija de tine, ps am rasp numai ca sa stii ca eu sunt aici pentru tine:*pup:*

| MariiLetz a răspuns:

Nu il mai baga in seama si pana la urma ai sa vezi ca o sa ii fie dor de tine si o sa te sune toata ziua. Funda?

| BrokenHeart_6588 a răspuns:

Ce sa zic. si mie mi se pare a pretext. nu vreau sa te sperii, dar mie nu mi se pare normala chestia astawinking adica ba.mi se pare normal sa iti zica dc maicasa nu e d acord cu tine, nu sa ascunda si sa bage motive cu ''pauza''... sincer, parerea mea. incerc sa fiu realista

| Vlad93 a răspuns:

Nu il mai suna intruna lasa-l sa te sune el ca el o sa te caute ca disperatu

| 愛日本 a răspuns:

Când se va introarce la tine, spune că şi tu vrei o pauză lungăă...