| βεβεмiк a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema:am fost cu un baiat timp de un an, dar in acel an n-am certat de mai multe ori iar eu l-am iertat crezand ca ma iubeste nu stiu ce sa cred pentru ca de fiecare data isi cere scuze si ii pare rau. dupa revelion noi nu ne-am mai intalnit pentru ca ne-am certat iar pana sambata trecuta nu stiam nimic de el intr-o seara vorbise cu prietena mea cea mai buna care stie ca-l plac foarte mult si de aceea vrea sa ne impace asa ca ii daduse numarul meu am vorbit cu el la telefon cam o ora in aceea ora ma ruga sa ma impac cu el si eu i-am zis sa ma lase sa ma gandesc (in timp ce vb cu el il simtzeam langa mine) si sa nu ma preseze prea tare.ieri seara am fost pana la un magazin pe unde sta el era in bloc si a venit dupa mine apoi pana nu ne-am sarutat nu mi-a dat drumul voi ce credeti ca ii fusese dor de mine sau doar se joaca cu mine? de fiecare data cand ne certam el nu-mi zice nimica si ma lasa pe mine sa vorbesc iar el asculta dar nu stiu daca ma si intelege voi credeti ca ma place sau doar se joaca cu sentimentele mele? multumesc

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Paii nu stiu ce ar avea de castigat daca nu dragostea ta.
Fete sunt cat lumea,crezi ca ar mai umbla dupa tine daca nu te place,daca nu ii e dor de tine?
Gandeste-te si tu acum logic.
Deci da, te place
Mai dai o sansa si fii mai intelegatoare cu el, dai timp spatiu si iubire.
Veti avea o relatie pe cinste

5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tu trebuie sa simti, sa-i citesti intentiile, sentimentele! Ii poti da o sansa si vezi ce vrea.Nimeni de aici nu te poate ajuta!

| gigiro a răspuns:

Dragostea nu este asa! Nici macar cea cu nabadai!

| elena a răspuns:

Mai intai "Bine ai venit pe TPU!"
Este un tip neserios si asta o stii si tu, nu o mai lungi cu el, ocoleste blocul lui, mergi si fa cumparaturi la alt magazin, ceea ce-ti face el nu este normal... daca treci vreodata cu parintii tai pe acolo si el este prin preajma, spune-le ca nu poti face cumparaturi de la acel magazin, pentru ca acest individ te sicaneaza, ori de cate ori treci pe-acolo, poti sa le spui, ca incearca, sa te sarute, el trebuie sa vada acest lucru si fii sigura ca te va lasa in pace.
Nu te iubeste, ai intuit bine, se joaca cu sentimentele tale, vrea sa arate, ca face ce vrea cu tine, ca este mare smecher, iar tu nu trebuie, sa admiti acestu lucru sub nicio forma. Nu-ti irosi cei mai frumosi ani cu un "terchea-berchea", baieti nu sunt? Numai sa pocnesti din degete si imediat apar cativa langa tine, cine vrea, sa fie prieten cu tine, trebuie sa te merite. Sa ai o zi buna!

| catty443 a răspuns:

Sincer eu zic sa il lasi pe moment,sa ii spui ce crezi tu,ca se joaca cu sentimentele tale si ca nu-ti place asta.iar daca va intelege, isi va cere scuze si s-ar purta altfel cu tine.iar daca va mai certati, nu mai fa tu primul pas.lasa-l pe el.si daca va veni sa va impacati si isi va cere scuze,atunci poate chiar te iubeste.dar daca el vrea doar sa te sarute,tu ce crezi? eu una cred ca se joaca cu sentimentele tale, scuze ca zic, dar asta e parerea mea.nu-l mai baga in seama un timp, iar daca va veni la tine inseamna ca te iubeste.

| esmeralda12 a răspuns:

Sunt de acord cu: NimeniAltulDecatEu@,daca nu te-ar place nu s-ar tine asa dupa tinetongue
Iar faptul ca va mai certati din cand in cand, nu-i mare bai.
Eu personal sunt o persoana care are apucatri si nu ma linisshtesc pana nu ma cert putin cu el...
Deci totul va fi bine, incercarea vina n-are tongue