| anonim_4396 a întrebat:

Deci da, pur si simplu imi vine sa ma omor. Mai timid ca mine n'am mai vazut deja am ajuns la a5a "intalnire " cu ea si nici nu am putut sa o iau in brate crying. Sunt cel mai prost din lume, parca ma tine ceva,sunt prea inchis in mine,poate ca de asta si totusi cat de mult imi doresc sa o strang in brate. sad
Si ea mi-a si spus ca nu ma respinge si ca si ea vrea doar ca na eu sunt baiat si trebuie sa fac primul pas. deci da sunt cel mai prost din lume.
Un sfat,desi poate ca e inutil, cum sa nu mai fiu asa,inchis,timid, sa am incredere in mine, si sa o iau in brate, sarut,, etc. crying Inainte sa ma judecati sa stiti ca am cea mai rea viata din cauza cuvintelor dureroase adresate mie de catre tatal meu pe care il urasc si de asta sunt asa inchis.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prost esti acum ca te precipiti devreme in relatie care e o pierdere de timp, am zis asa ca om trecut prin viata fara suparare sa stii dar nu merita sa te legi de una acum cand esti inca un elev fara servici. Lasa copilele ca nu au cap sa judece si tu poti fi mai destept in momentele de fata.

| mona a răspuns:

Ce ai zice daca fata te-ar parasi maine si numai din cauza timiditatii tale? stiu ca timiditatea e o,, boala grea,, dar capul sus si pup-o, imbratiseaz-o[inceputul e mai greu]

| ionutzul31 a răspuns:

Calmeaza-te baiatu'. Cand vrei sa faci ceva ce n-ai curaj, pur si simplu imagineaza-ti ca nu sunt consecinte si ca tot ce conteaza e sa faci acel lucru.De exemplu imbratisarea (asta trebuia de la inceputul primei intalniri daca ma intrebi pe mine).
Oricum, bafta.(vezi nu mai pune la suflet toate rah@turilewinking )

| OOOLEOOO a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca cel mai bine e sa-i spui de fapt cat de timid esti?

Răspuns utilizator avertizat
| OchiiDinUmbra a răspuns:

Eu cand sunt criticat si jignit am 2 optiuni.sa ma afecteze cuvintele respective si sa incerc sa schimb ceva la mine(daca chiar sunt adevarate) sau sa ma enervez si sa ma ambitionez..sa incep sa cred ca atata o duce capu pe persoana aia.asta trebuie sa faci si tu.transforma sentimentele care ti le spune tatal tau in nervozitate..in curaj, in tupeu.trebuie sa gandesti ca esti tare si ca altii ar fi cedat de mult daca erau in locul tau dar u esti puternic si desi tatal tau te face nefericit tu inca poti fi fericit.si vei fi daca vei avea o poveste de dragoste cu fata asta.gandestete la astawinking. lumea e plina de prosti si cei mai multi sunt gelosi, nu vor decat sa critice pentru ca sa fie ei superiori.dar nu renunta.u esti numarul 1winking

Răspuns utilizator avertizat
| LaLooxD a răspuns:

Gandeste`te ca ea e persoana la care tii si ca ai ajuns la a 5 a intalnire pentru ca si ea tine la tine happy. Timid vei ramane pana cand o sa iti iei inima in dinti si o sa incerci.Asa ca la a 6 a intalnire gandeste`te sa o iei in brate ca si cum ar fi ultima sansa, pentru ca rabdarea unei fete pana la urma cedeaza happy. Gandeste`te ca si ea isi doreste sa o iei in brate, daca nu chiar mai mult big grin. Sper ca te-am ajutat!

| Mihaela0011 a răspuns:

Gandeste-te ca ai in viata ta o persoana la care tii si care iti impartaseste acelasi sentiment, ca esti barbat si ca trebuie neaparat sa ajungi la ceea ce ti-ai propus.Gandeste-te ca acest lucru si-l doreste si ea si ca ar fi nedrept sa refuzi omului caruia nu-i este indiferent de tine. Pina la urma, n-o vei cere in casatorie si ai avea dubii.

| whitesensation a răspuns:

Frate experimenteaza cu cat mai multe gagici si cu mult tupeu, fii baiat rau, fetele isi bat joc de mielusei, asa trece timiditatea

| andreeaaa0123 a răspuns:

In primul rand as vrea sa-ti stiu varsta...
In al 2 lea rand la sfarsit ai vorbit despre tatal tau, si de cuvintele dureroase care ti le-a adresat el tie. Asa cum spui si tu, mai mult ca sigur din cauza asta esti asa inchis in tine si distant fata de restul lumii. Dar trebuie sa inveti sa iti exprimi sentimente si sa traiesti intens ceea ce simti. Mai trebuie sa stii ca daca tatal tau te-a tratat prost, nu toata lumea o va face. Trebuie sa scapi de aceasta teama, dar asta depinde si de varsta ta. Pentru ca daca esti o varsta frageda( 13-14 ani ) poate inca nu esti pregatit sa mergi mai departe, dar daca ai trecut de 17-18 ani si inca esti asa timid cu fetele si cu cei din jurul tau problema e mult mai grava. Sper ca am fost de ajutor happy.

Răspuns utilizator avertizat
| andreeaaa0123 a răspuns (pentru devil2279):

Atunci iti sugerez sa incerci sa te detasezi de ceea ce s-a intamplat cu tatal tau, sa incerci sa treci peste si sa iti continui viata asa cum este ea. Nu invinovatii pe toata lumea de ceea ce s-a intamplat atunci. Iar in legatura cu fata respectiva, ia-o usor daca nu esti pregatit dar incearca la fiecare intalnire sa faci din ce in ce mai mult pana vei ajunge in puctul in care nu-ti va mai fi teama sa o saruti sau sa o imbratisezi. Daca iti doresti cu adevarat sa faci asta, fa-o happy Va fi un sentiment minunat, o sa vezi!

Răspuns utilizator avertizat
| heriCafe a răspuns:

Datzi o palma, si iatzi curaj, sau esti o femeielaughing adutzi aminte esti barbat, si n-are ce sa mearga prost, ps daca crezi ca o sa faci o gafa si ea o sa te paraseasca sa-ti aduci aminte ca daca nu faci nimic sigur te va parasi.

| SerbanMarinEusebiu a răspuns:

Ma frate iti zic ceva daca vrei sa o cuceresti mai usor fai cum iti zic dai buchete de flori incearca sa iti invingi teama si sa ii spui ce simti ai 16 ani nu-ti irosi viata asa

| Lao9 a răspuns:

Ia-ti mainele in dinti,si du-te odata la ea si ia-o in brate si spune-i tot ce ai pe suflet, nu te rusina cit esti tinar, pe urma o sa vrei si deja nu o sa mai ai asa ocazie, eu tot asa eram de la inceput, da pe urma...

| Rebecca009 a răspuns (pentru Lao9):

Eu stiam ca se spune "ia-ti inima in dinti" dar na poate esti din alta regiune tu laughing