| apostolrazvan10 a întrebat:

Sall TPU? Am mai multe probleme dar cea mai grava este ca sunt un baiat timid adica foarte timid si am si 16 ani am avut o intalnire cu o fata si n-am luat-o nici in brate nici n-am sarutat-o mi-e rusine adica sunt un baiat timid va rog ajutati-ma sa scap de timidate sa fiu mai curajos sa am tupeu sa o strang pe iubita mea in brate si sa o sarut multumesc

Răspuns Câştigător
| catalin201212 a răspuns:

Salut! Im primul rand daca a fost prima intalnire e normal sa nu o saruti sau sa o strangi brate, mai intai de asta trebuie sa o cunosti mai bine...sa discutati mai mult...In legatura cu timiditatea sa stii ca in ziua de astazi nu e ceva rau., rar mai gasesesti baieti care sa fie mai timizi(rafinati) insa sa nu fie exagerata. Tin sa stii ca si eu am fost mai timid, insa a mai trecut.de multe ori fetele bune la caracter prefera baietii ca tine, dar nu neaparat.Ca recomandare pentru a scapa de timiditate iti recomand sa ai mai multa incredere in tine si sa creezi o atmosfera placuta pentru a o saruta, mai ales daca nu ai mai facut-o cu ea pana acuma.In incheire tin sa iti zic sa iti iei inima in dinti si ai sa vezi ce placut o sa fie. apoi usor usor timiditatea va disparea.Dar multa incredere in tine si nu iti spune ca nu va reusi sau ca nu ii va placea pentru ca atragi negativismul de partea ta si asta strica de cele mai multe ori personalitatea noastra! Multa bafta! P.S : Daca mai ai vreo nelamurire da add la id: diaccatalin76.

5 răspunsuri:
| PredatoR a răspuns:

Si ce *** vrei sa-ti facem noi?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai as putea sa-ti arat, dar cum facem? vii tu cu ea la mine sau vin eu la voi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai razvane? daca o faci sa astepte prea mult, va spune ca esti prost si te va parasi.ea isi doreste la fel ca tine, cand santeti impreuna.fa-o normal si firesc fiindca asa simti.ce vrei sa o faca ea? e fata.

| Motanime a răspuns:

Da-ti frau liber sentimentelor tu nu ai facut asta pentru ca iti ieste rusine de altii sunt sigur! Nu trebuie sa iti pese, tu pur si simplu vezi-ti de viata ta ei nu au treaba cu tine Bafta!

| bobcubob90 a răspuns:

E foarte simplu toti am facut la fel prima oara... fa-ti curaj o clipa si sarut-o ai sa vezi ca dupa aia numai ai nicio treaba tot ce trebuie e sa fii putin curajos sau in cel mai rau caz ii zici la prietena ta ca esti foarte timid si sa o luati cu usoru daca nu esti pregatit pentru o relatie bafta! sa ma tii la curent daca ai reusit!