| Albãstriţaxx a întrebat:

Deci...e cam complicat laughing sambata ma duc cu cea mai buna prietena la un concert.Si as vrea sa il invit pe un baiat de care imi cam place si cu care ma inteleg foarte bine,doar ca ea(cea mai buna prietena) nu vrea sa vina si el,a spus ca daca el vine el,ea nu mai vine, si ca se supara rau pe mine.P.S ei nu se prea cunosc asa de bine.Deci nu stiu ce sa fac! Cum o pot convinge sa il chem si pe el...dar sa vina si ea? big grin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invita-l si vorbeste cu el ca sa va intalniti la concert "accidental", ca sa nu creada ca l-ai invitat.Nu va avea ce facehappy.
Acum...tu hotarasti: prietena ta sau baiatul de care iti place.
Ea ar trebui sa fie de acord din moment ce iti este cea mai buna prietena, ar trebui sa te inteleaga...
Roaga-l sa mai vina cu un baiat, ca prietena ta sa nu se simta in plushappy
Bafta!kiss

| adriang95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da... poate sa plece acasa. Eu personal am plecat acasa de la un concert cu prietenii pentru ca o persoana nepotrivita se afla acolo (un nenorocit care este pe lista mea de gunoaie cu picioare)

| anonim_4396 a răspuns (pentru adriang95):

Daca ii este cu adevarat prietena, va trebui sa il suporte pe acel baiat, doar de dragul eihappy Cel putin, eu asa as facehappy.

| pretty34 a răspuns:

TU IL cunosti bine pe baiat? Ii poti spune cat conteaza pentru tine si ca fara el nu poti merge( daca este cazul).
sau poate alti cativa prieteni de-a lui p.s prietenei tale, poate ei il cunosc mai bine si va fi de acord.

| Bibiraphaeltudor a răspuns:

Incearca sa ii spui ca acel baiat este foarte important pentru tine. Incearca sa o convingi...