| anonim_4396 a întrebat:

Deci e f importatnt va rog ajutati-ma repede. deci faza e ca imi place de un tip (am 11 ani spre 12 dar va rog nu-mi spuneti ca sunt mica si sa-mi vad de carte sau altele )asa cum spuneam imi place de un tip dar prietena mea cea mai buna e cu el tot se cearta tot se impaca. ei sau cunoscut intr-o excursie facuta cu clasele unde am fost si eu dar ea a pus prima ochii pe el atunci eram si eu cu ochii pe cel ma bine prieten al tipului asta dar dupa un timp m-am desp de el. asa si intr-o seara cand eram singura in casa vb cu el pe mess si m-a intrebat daca il plac ca cica ii spusese cineva ( dar eu nici nu vb cu cu nimeni de faza asta, un pretext) si i-am zis ca nu dar l-am intrebat daca el ma place si a zis ca numi zc ca ma supar si i-am zis ca nu ma supar dar a deschis alt subiect dupa un timp iar am spus eu de chestia asta si el mi-a zis ca sunt a 2 a dupa adriana ( prietena mea cea mai bine ) si eu i-am zis mai in gluma mai in serios ca el e al 3 lea dupa 2 de care trebuie sa ma despart si chiar asa era si mi-a zis ca el vrea sa se desp de adriana ca nu stiu dc se certase din nou si eu stiind ca vrea sa se puna cu mine i-am zis sa nu se desparta de adri ca ar rani-o si chestii din astea ( ca daca m-as fi pus atunci cu el se ducea naibii toata prietenia mea cu adri) si el mi-a zis ca se mai gandeste. la sf discutiei pe la 11 noaptea m-i-a zis,, nb (iubi)" si eu n-am zis nmc da dupa el a zis ca suna naspa si ca ramene cu adri. tota noapte aia l-am visat. au trecut multe zle de atunci si azi la scoala mi-a dat mie si lu adri ( si altora) invitatii la ziua lui. nu stiu ce sa fac cu ce sa ma imbrac cum sa ma comport... si trebuie sa-i zc si mamei mele si chiar sunt f derutata. va rog ajutati-ma. cel mai bun raspuns si rapid primeste fundita! a da si ce cadou sa-i iau? ajutati-ma si scuze de greselile de scriere :d

Răspuns Câştigător
| MisterCMD a răspuns:

Intai asigurate ca daca se desparte de prietena ta o sa fie cu tine.
oricum dupa aia prietena ta nu o sa te vada foarte bine ca i l-ai furat.
dar daca tipul e un smecheras. doar facea misto de tine.
daca vrei sa il atragi inbracate cu o rochie mini sau cu haine stramte ca asa o sa pari mai sexy dar nici extraordinar de... ca o sa creada ca esti o pitipoanca. in plus lasati parul liber. barbatilor le plac femeile cu parul lasat liber. asa si ca si cadou iai si tu un ceas sau un parfum barbatesc sau mai gandeste-te tu si la petrecere daca dansati incearca sa afli ce ii place la tine si ce nu ii place la prietena ta si de ce se cearta si mai departe scrie in carte. oricum la varsta asta o relatie nu tine mult asa ca totul depinde de tine.