| NuMaiAmPentruCeTrai a întrebat:

Deci.sad! Eu am 15 ani. Din septembrie pana in noiembrie am fost cu un baiat, care a fost primul meu prieten. El m-a iubit enorm si eu la fel, desi eu am fost aceea care am ales sa ne despartim si sa ramanem amici deci inca tineam la el mai mult ca la oricine, si el a suferit foarte mult.Problema e ca inainte sa fie cu mine a fost cu o fata timp de 9 luni, dar a fost o prostie, era o relatie virtuala, deci fara sens.Acum de vreo doua saptamani el s-a impacat cu fata aceea, mentionez ca nu s-au vazut niciodata si nici nu au sanse sa se vada, si de atunci a rupt orice legatura cu mine, a bagat motiv ca in ultimul timp ne certam foarte des, adevarat, dar mereu din prostii si mereu ne impacam...Eu am nevoie de el, asa ca prieten(amic). Adica inainte vorbeam zilnic, in fiecare minutel, ne trimiteam mesaje cand nu ne vedeam si alte chestii si acum brusc gata!straight faceCa si cum mi-ar trage cineva cu o sageata in inimacrying. Aseara i-am dat un mesaj si l-am rugat frumos sa ne impacam, mi-am cerut scuze pentru absolut orice greseala, i-am cerut sa vorbim macar din cand in cand.si azi mi-a zis ca nu vrea, ca e mai bine sa nu mai vorbim niciodata.si il cred ca asta vrea, de cand ne stim pana acum nu s-a mai intamplat asa ceva, adica nu rezistam sa nu vorbim mai mult de o zi, acum e o saptamana si ceva...straight face Eu simt ca MOR! si asta si vreau sad! Va rog ajutati-ma, CE SA FAC? crying(((

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ai dat de dragoste prea devreme dar nu te mai plange ca nu ai pentru ce.

| ignore a răspuns:

Daca tineai la el cu adevarat nu te desparteai de el.si nu ai tuh de unde sa stii ca nu are cum sa se vada cu fata aiawinking ca acum te poti duke oriunde aceea fata il intelege si daca a stat 9 luni cu ea si NU VREA SO INSELE STIIND CA ERA NU ARE CUM SA AFLE e clar ca o iubeste ca o sa se intalneasca cumva si ca iubirea lor e mare. DACA'l iubesti lasa-l sa fie fericit si cautati pe cineva de care s ai grijawinking

| TitiDrLove a răspuns:

Cred ca tu ai fost acea persoana care a ales sa ramaneti prieteni! Cred ca lui nu ii convine asta, de aia si vorbea cu tine dupa ce a acceptat(ca sa para un gentleman) doar ca sa iti arate ca poate trece peste si ca inca te doreste! Avorbit cu tine atata timp, iar tu nu ai mai adus in discutie subiectul cu impacatul la modul propriu(sa fiti iar impreuna)! S-a saturat si el sa lupte sa te recastige...

| nobody_4657 a răspuns:

O prostie nu are rost sa faci. dar decat el sa fie langa tine si sa se gandeasca la alta incearca sa accepti situatia. poate nici nu tinea la tine atat de mult pe cat ai avut tu impresia. oricum fetele mereu pun mai mult suflet si plang, sufera la o despartire. fii tare si incearca sa gasesti pe altcineva happy

| ruxyrusu a răspuns:

Spune-i asta,spune-i ce ai spus acum.ia-l deoparte si spune-i-o, spune ca tii la el si ca faptul ca nu va mai bagati in seama e o prostie! tu nu ai gresit cu numic el e cel care a gresit, nemaivorbind cu tine.

| PinkDea a răspuns:

Ce sa faci?thinking ...Pai incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ca ti la el ca la un amic si ai vrea sa il ai aproape de tine ca sa iti dea sfaturi si alte chesti...