| Claw a întrebat:

Deci, exista 2 baieti, vecinu(brunet)sh un prieten de-al lui blond, cu care mi-a facut cunostinta acum cateva zile, ne-am placut sa zic asa si acum suntem impreuna, dar nu stiu ce are vecinu(de care imi placea la un moment dat, cititi intr ant)se poarta ciudat, imi arunca niste priviri si m-a sunat si mi-a zis sa-i sterg nr, si multe alte figuri. ce credeti? e gelos ca stau cu blondu? oare vecinu simte ceva pentru mine?(ne-am sarutat de cateva ori, eu cu vecinu, si am avut un feeling placut, si eu si el). nu stiu ce sa fac, pe care sa-l aleg? si daca el tine la mine de ce nu-mi spune pur si simplu? astept pareri, etc, multam si cel mai bun rasp primeste funda!

4 răspunsuri:
| crhh a răspuns:

Tu la care tii mai mult? Pe care il alegi tu, acela e al tau, amandoi se pare ca sunt indragostiti pana peste cap de tine, inseamna ca stii sa dai baietii peste cap tongue Bravo!

| PufarinaXD a răspuns:

In primul rand a vazut ca are competitie, si atunci a reactionat oarecum violent, din pct de vedere moral, cerandu-ti sa-i stergi nr de telefon. Faptul ca ti-a cerut asta poate sa insemne pe de-o parte ca nu vrea sa mai aiba de-a face cu tine ( asta vrea sa te faca sa crezi ) eu alt motiv nu gasesc in afara k e gelos.

| Bubyx1 a răspuns:

Intreba-l pe brunet odata ce are de se poarta asa, si daca zice ca tine la tine si tu de fapt tii la blond,explica-i cum sta treaba,daca tii mai mult la brunet dai papucii blonduluihappy. Altfel nu vad cum ar putea fi, sa fi cu amandoi odata nu e o solutie buna dupa parerea mea, la care ti mai mult ala e alesu.

| DrumAndBass a răspuns:

Gândeşte-te de cine îţi place mai mult. Poate "vecinul" te place, dar dacă tu nu simţi acelaşi lucru pentru el, nu fii cu el. Dacă tu vrei să fii cu el doar din milă nu o să îţi fie deloc bine, pentru că o să trebuiască să îi arăţi că îl iubeşti, şi o să fie greu pentru că dacă nu-l placi o să te simţi dezgustată. Aşa că mai bine rămâneţi doar prieteni, şi dacă nu-i convine nici atât atunci îi zici "paaa"winking. Reţine că dragoste cu sila nu se poate.