| iubbirica a întrebat:

sad sigh
Am si eu o problema si sper sa cititi tot... Am nevoie de ajutor...sigh
Am un pieten [ iubit] este in clasa cu mine avem 13 ani amandoi si am 6 luni de cand stau cu el. De cand am luat vacanta s-a cam schimbat ne desparte 3 km dar totusi nu sunt multi. Si acolo unde sta el se alfa si bunici mei adica in acelasi sat si l-am sunat odata sa iasa la poarta si a iesit dar era distant nu mai era la fel la scoala nu mai era ell crying.
De o saptamana si cateva zile tot il sun si degeaba nu raspundee nu stiu ce sa fac
De exemplu aazi : l.am sunat pe la 1 si mi-a dat ocupat si dupa l-am sunat mai tarziu si nu a rasp. Dar in zilele trecute nu a dat ocupat nu raspundea deloc. Aseara l. a sunat o colega [ si ei ii place de el adica se vde pe fata ei ] si a raspuns! crying. Si a zis sa intru pe mess in 5 min... crying eu am intrat am ast 2 ore si el tot nu a intrat si am incerca sa-l sun si degeaba.
Imi vine sa crd ca are pe altcineva crying(((((
Va rooog spune. ti ce sa faccrying(

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa pari indiferenta pentru o saptamana! Daca-n aceasta perioada el te va cauta spune-i replici de genu` " Aaa mai traiesti?, Nu te deranjam? " si dupa incepi sa vorbesti liber cu el si spune-i ca te-a ranit si ca te doare si explica-i ca ce ti-a facut a fost urat! Sper ca totul sa fie ok!:*

4 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Incerca sa vb cu el sa vezi cat de schimbat e, intreaba-l ce e cu el, daca mai vrea sa continuati etc,

| Maya_8602 a răspuns:

Bunabatting eyelashes Eu zic ca mai bine nu l-ai mai suna cateva zile. daca te va cauta el atunci discutati despre chestia asta.dar daca nu o va face eu zic sa te desparti de el.stiu ca tii la el.
Ps: Si eu am trecut printr-o despartire si stiu cum e.
Succes:*

| al3xxa_7413 a răspuns:

Incearca sa nu mai suferi dupa el. Nu este nici primul, nici ultimul baiat de pe planeta, iar la varsta ta nici nu ar trebui sa iti bati capul din cauza asta. Si nu te mai injosi atat cautandu-l, o sa creada ca esti "moarta" dupa el si mai rau o sa faca. Incearca sa il tratezi cu indiferenta si sa ii arati ca nu iti pasa daca iti raspunde sau daca are pe altcineva, si atunci o sa te caute el. Si daca nu o face, sunt sigura ca mai sunt multi alti baieti care abia asteapta o sansa sa fie cu tine.winking

| Gica_1897 a răspuns:

Franghie si sapun good luck