| iDejanFilipovici2003 a întrebat:

Deci...fara deci! Am fost impreuna cu o fata cu care pana la urma am fost de acord sa ne despartim.Ea a spus ca inca ma mai iubeste.Si eu o iubesc, insa acum simt ca o si urasc pentru ca mie mi-a zis ca ma iubeste doar pe mine dar apoi i-a spus si altor doi prieteni de ai mei ca ii iubeste.Mie imi spune ca i-a mintit ca sa nu se simta prost dar nu o inteleg.Adik de ce s-ar simti prost? Ei oricum nici macar nu o plac! Cand am aflat am crezut ca nu mai vreau sa o vad niciodata dar acum simt ca nu pot trai fara ea.Ce sa fac ca sa ma simt mai bine?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu este corect ceea ce a facut. Poate ca te-a mintit pe tine ca sa te simti bine, de unde sa mai stii? Se rece greu peste o despartire, chiar daca tu esti cel care a initiat-o. Numai timpul poate sa te vindece. Tot ce poti sa faci este sanu te mai gandesti la ea o perioada, pana cand sentimentele isi mai pierd din putere. Nu mai vorbesti cu ea, nu va mai intalniti, faci sa dispara tot ce iti aminteste de ea. Te te tii ocupat, ocupi de pasiunile tale, de scoala, iesi cu prietenii, mergi in excursii, vezi filme, citesti, socializezi pe net.

4 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Mai bine uit-o

| corbulalbrosu a răspuns:

Intelege ca nu sunteti compatibili deoarece intre voi nu au existat adevarate sentimente de iubire cel putin din partea ei.Cauta-ti o alta fata care sa se simta ocrotita si iubita de tine.Succes.

| neutrino a răspuns:

Du-te si pup-o pe prietena ei cea mai buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, spune-le si tu prietenilor tai ca ii iubesti!