| roxiii_6949 a întrebat:

Deci faza e urmatoarea:acum 2 ani am fost impreuna cu un baiat 1 luna si 2 saptamani.si ne-am certat din cauza la parinti mei si ne-am despartit.acum eu am un prieten dar faza e ca nu il iubesc pe el.eu inca tin foarte mult la fostul iubit.si nu stiu ce sa fac fostul iubit acum dupa 2 ani vrea sa se inpace inapoi cu mine si stie si el ca eu am prieten.sincer il iubesc mult dar cat timp am fost impreuna cu el sa compartat foarte ciudat cu mine si acum dintr-o data dupa 2 ani vrea sa se inpace cu mine.am vb cu el pe mess chiar neam si intalnit mia sp ca vrea sa fugim departe undeva sa nu stie nimenii de noi. dupa asta nu am mai vb cu el intru pe mess ii las mesaje de dor ii sp ca il iubesc el el nimic cum sai sp ca il iubesc sa il fac sa ma iubeaska? pleasee help

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Dragutza! Tu esti cam egoista de fel? Pai daca esti cu alt baiat acum, la el nu te gandesti, ca are si el un suflet, sentimente? mai bine, daca nu il iubesti, nu mai sta cu el; spune-i ca nu simti pentru el nimic, ca nu va potriviti, sau spune-i in asa fel incat sa nu inteleaga ca e el de vina; Apoi faza cu asta de zici ca-l iubesti: e normal sa te caute acum ca te-ai mai marit cu doi ani; probabil ca ai mai crescut, te-ai mai schimbat, te-ai facut mai frumoasa si ii place fizic de tine, si cum stie ca tu esti moarta dupa el, vrea sa profite, apoi te lasa; Incearca si tu sa nu ii arati ca iti place de el asa mult si sa nu ii dai prea multa atentie. Lasa-l sa te curteze si daca intr-adevar te iubeste, nu se va plictisi sa o faca si sa tot incerce sa fie cu tine. In felul asta l-ai putea pune si tu la incercare;
Din ce ai scris tu, el vrea doar sa te faca sa ii pici la picioare! Pe bune, nu ai prieteni/prietene care au fost indragostiti/indragostite? ca ei/ele ti-ar povesti ceea ce iti spun eu acum: ceea ce face el acum cu tine e atipic pentru un om indragostit; iar tu esti naiva si crezi doar in cuvinte simple; ramai cu picioarele pe pamant si gandeste-te la tot ceea ce se intampla!
Stiu ca nu voi fii pe placul tau pentru acest raspuns, dar daca tii cu adevarat la tine, il vei lua in considerare!
Ai grija si incearca sa privesti un om mai profund, nu te uita doar la aspectul fizic (la ambalaj); invata sa cunosti oamenii si obisnuieste-te de pe acum cu gandul ca in ziua de azi perversitatea oamenilor si prefacatoria au atins cote mari; Lumea nu este asa cum pare! Aparentele insala!
Bafta!

2 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

In primul rand invata sa scrii ca se vede de la o faza ca esti pitipoanca, se zice din cauza parintilor nu la parinti, si sa va impace nu inpace, invata sa scrii ca tare proasta esti

| Alee_1489 a răspuns:

Incearca sa spui adevarul. Poate va intellege si nu va fi asa de rauwinking