| eℓℓα a întrebat:

Am si eu o problema.Intr-o zii am iesit cu niste amici.In "grup" au aparut 2 tipi adusi de un baiat.Prietena mea Roxana a pus ochii pe unu` dintre ei, dar nu era reciproc baiatului ii placea de mine [mi-a spus prietenu` care la adus]. Insa mie mii sau aprins calcaiele dupa celalalt.In fine, dupa vreo luna eu m-am cuplat cu baiatu de care imi placea si Roxana cu cellalalt baiat.Relatia mea nu prea a mers asa ca dupa un scurt timp ne-am despartit.Am tinut legatura cu noul prieten al Roxanei. Dar, el se purta cam urat cu mine asa ca neam distantat. Dupa o saptamana ne-am certat urat de tot.Roxana zicea ca exagerez ca el e un baiat dragut si ca n-ar spune nimic rau. Apoi sau certat si ei, a injurat-o si s-au despartit.Acum o saptamana in timp ce ma plimbam cu o prietena m-am intalnit cu el si neam inteles extaordinar de bine. Mia povestit ca are probleme cu noua lui prietena si ca vrea a se desparta de ea i-am dat niste sfaturi, am glumit. Intre timp Roxana o suna pe fata asta cu care eram la plimbare si fata ii spune ca sunt cu fostul ei prieten i ca ne distram si ne intelegem extaordinar.Cand am ajuns acasa si am intrat pe mess mi-a zis ca sunt o tradatoare si ca cand era cu ea nul prea placeam, ca l-am ales pe el si nu stiu ce prostii.Adica am facut o crima sau ceva? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Explica'i prietenei tale ca daca ea s-a despartit de el si au pierdut legatura asta nu inseamna ca trebuie sa faci si tu acelasi lucru. Ce a fost a fost. daca inainte nu il suportai pentru. anumite chestii poate l'ai iertat si mergeti mai departe. Puteti fi oricand prieteni. Oricum daca ea tsi'e prietena cu adevarat nu are motive sa se supere dintr'o prostie.Nici sa fie geloasa ca poti deveni prietena mai buna cu el.

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Explica'i ca doar vorbeati, ca ii dadeai niste sfaturi si ca tu nu il placi asa ca nu are de ce sa se supere pe tine

| Catalina_6831 a răspuns:

Buna, bella.si mie mi s-a intamplat ceva de genu cu o prietena. din moment ce ea nu mai e cu el nu ar trebui sa faca atata scandal.doar e fostul prieten.incearca sa o calmezi si sa ii explici ca nu ai nici o vina, poate reusesti. sper ca ti-am fost de folos.:*

| DontBeSad a răspuns:

Atitudini copilaresti... n-ar trebui sa va comportati asa si sa va ganditi ca odata erati cele mai bune prietene. musai ar fi fost ca tu sa te combini cu acel baiat in parca! asta ar fi fost cireasa de pe tort!

| Yoanaaa a răspuns:

Nu-i o crima laughing! Prietena ta`Roxy e doar geloasa pentru ca tu te intelegi bine cu fostul ei prieten[chiar daca e fostul-s-ar putea sa mai tina la el.]si logic ca e suparata! Insa fii linistita ca o sa-i treaca! Tuu.insa trebuie sa - i explici ca altfel nu-ti va mai fi la fel de apropiata! love struck Succes Bella>big grin