| monicutza_5552 a întrebat:

Deci happy fetelor am o intrebare big grin! voi aveti mereu orgasm cand faceti dragoste?

Răspuns Câştigător
| Kruger2 a răspuns:

Orgasmul este punctul culminant al placerii. Poate fi insotit sau nu de ejaculare. Ca fapt divers, eu am o relatie stabila iar prietena mea ejaculeaza in urma fiecarui act sexual. Ca aceasta sa se intample, trebuie sa existe o legatura stransa intre cei doi parteneri, acestia intelegandu-si unul altuia nevoile. Inhibitiile trebuie sa dispara, lucru care nu se poate realiza decat odata cu trecerea timpului SAU poate ca persoanele cu pricina sunt lipsite de inhibitii. Creierul este principalul declansator al orgasmului, nu corpul, asa cum cred multi. Astfel ca este nevoie de credinta puternica in relatie, in faptul ca va merge bine multa vreme de acum incolo ca sa ai orgasm. Sau cel putin in cazul prietenei mele. happy

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu da, dar cred ca are legatura cu faptul ca imi iubesc mult partenerul si el pe mine, ne cunoastem bine, ne simtim bine impreuna si suntem foarte dezinhibati. O singura data s-a intamplat sa nu am orgams, cand am incerca sa facem make-up sex. Se pare ca nu imi trecuse supararea de tot si a fost chiar imposibil. De atunci ne impacam altfel.
Eu chiar cred ca in general ambii parteneri ar trebui sa aiba orgasm cam de fiecare data. dar si daca sunt dati cand nu se intampla (din cauza oboselii, a stresului, a momentului prost ales) nu trebuie dramatizat, data viitoare va fi mai bine. Insa lipsa de orgasm nu trebuie sa devina obicei.

| Nextone a răspuns:

Da,de fiecare data cand vreau... tine foarte mult de partener si de felul cum gandesti in momentul respectiv.happy

| maradi3 a răspuns:

Cred ca de fiecare data cand partenerul nu se gandeste numai la el si termina eventual, inainte de-a va dezbraca!laughing