| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Deci imi place de o fata cu un an mai mica ca mine ( eu sunt in clasa a 9a ea a8a). mai iesim uneori in grup da nu foarte des si atunci povestim cate un pic si tot felul. in rest mai vorbim pe mess si uneori prin mesaje. cum as putea sa-i spun ca o plac? ar trebui pur si simplu sa merg la ea cand iesim si vad ca sta mai la o parte si sa-i spun ca o iubesc si s-o intreb daca vrea sa fie cu mine? sau cum ar trebui sa procedezpuppy dog eyes va rog sfaturi

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Da buna ideea, doar ca nu-i sp din prima te iubesc ci doar ca o placi mult, poate se sperie si n-ah.nimeni nu intelege femeile! big grin

| Ionica9119 a răspuns:

Usurel! Ia'o usor. nu'i spune din prim ca o iubesti. O sperii. Da'i de inteles asta. Fa'i cate un compliment, cate un gest din care sa reiasa ca o placi etc. Nu te grabi ca s'ar putea sa strici totul. Iti spun din propria experienta.
Bafta!

| ZEU93 a răspuns:

Regula de aur, nu spune niciodata te iubesc din prima (dupa o sa fii mereu la picioarele ei) ia-o incet, spune-i ca o placi foarte mult mai fa apropouri si pe mess si pe facebook (unde mai vorbesti cu ea) si cand ii zici asta sa te uiti in ochii ei tongue

| CrisDdf a răspuns:

Pai.Ar trebui sa incerci sa iesiti mai des[doar voi 2] sa vorbiti cat ma ides pe mess.sa incepeti sa folositi smugbig grin

| Roxanne_4260 a răspuns:

Cum a zis toată lumea aici, nu-i spune din prima c-o iubeşti. Nici n-ai cum s-o faci.
Explică-i că-ţi place mult de ea, fă-i din când în când câte un cadou micuuuţ. Făcut de tine, dacă se poate...
Nu ştiu... eu asta aş aprecia.
Încearcă să-i faci o brăţară, de exemplu. Îţi pot da eu una, dacă nu ştii cum să faci... laughing