| BlackEyedGirl a întrebat:

Deci imi place de un baiat din clasa care s-a mutat anul asta deci nu ne stim de mult timp. El mai cunostea cateva fete e la mine din clasa dinainte si mereu sta numai cu ele. Eu am incercat de cateva ori sa vorbesc cu el, dar pur si simplu ma emotionez in fata lui si nu stiu ce sa ii zic, si mai ales daca nu il cunosc atat de bine nu stiu de ii place deci nu stiu ce as putea sa ii zic (decat legat de scoala). Eu sunt sigura cam 90% ca lui nu ii place de mine, dar totusi ultima data cand a venit la scoala l-am vazut ca se uita foarte des la mine. Ma rog, nu asta era ideea. Ce sa fac? sa incerc mai mult sa vorbesc cu el, sa ma apropii de el, gandindu-ma ca exista o sansa sa ma placa? Sau sa renunt la gandul asta, ca oricum ma amagesc, ca el sta numai cu fetele alea? Si-asa el dupa liceu a zis ca vrea sa studieze in alt oras, deci chiar daca ar fi ceva intre noi oricum o sa se termine? (sunt in clasa a 11-a deci am mai avea doar un an...). Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| AmaToaRea a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ce se va intampla daca nu incerci vorbeste cu el lasa emotiile si vezi ce se intampla poate si el te place dar e timid si nu stie cum sa iti spuna.petrece timp cu fetele acelea pentru ca pe ele le cunoaste si tu ai face la fel daca te-ai fi mutat intr-o clasa noua.bafta

3 răspunsuri:
| VasiDobie a răspuns:

Buna,daca ai spus ca si el s-a uitat dupa tine ar fi sanse sa te placa si sta mai mult cu alte fete pentru ca ar pute sa se emotioneze si el ca tine.Ai putea sa te imprietenesti mai mult cu el pe facebook sau alte site-uri de socializare.Baftawinking

| Andrada0025 a răspuns:

Poate veti ajunge sa va atasati, iar apoi va fi greu. Vorbeste cu el, ramaneti prieteni si apoi vedeti ce va fi pe viitor.

| MariaIoana0405 a răspuns:

Buna :* parerea mea e ca merita sa incerci
"nu risti, nu castigi"
incearca sa te apropii de el, sa gasesti subiecte comune chiar daca esti pe langa [ cum ar fi fotbalul, dar mare grija sa nu dai in penibil ] sau chiar si de scoala. fii cat mai feminina[ asta le place baietilor] aranjeaza-te, si lasa emotiile deoparte :* spune tot ce gandesti pentru ca daca esti timida ai multe de pierdut :*
daca el iti da cu jet nu sta pe ganduri si trateaza-l si tu la fel.
nici un baiat nu merita ca o fata sa se umileasca :*
sper sa reusesti:*