| GulDan a întrebat:

Cand ies cu o fata pentru. prima oara nu prea stiu despre ce sa vorbim...ma blochez ..findca nu o cunosc si nu stiu ce ai place.
Cum sa o abordez? ce e esential sa vorbesc?
Mersi!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema asta apare foarte frecvent. Fii tu insuti!
Vorbeste ce ai vorbi cu un prieten. (evident, trebuie sa ai niste limite)
Intreab-o despre hobby-urile ei, despre ce ar vrea sa faca in viitor, despre trecutul ei, despre muzica, scoala chiar.
Orice nebunie ''permisa'' iti trece prin capsor. Pentru inceput, zii orice pentru a deschide o conversatie. Pe urma, totul va veni de la sine. Veti dezvolta subiectul si cu siguranta nu va veti plictisi!

Fii natural si nu sta incordat. Cunoaste-o treptat!
O seara frumoasa happy

| StevenMetalhead a răspuns:

Poti sa incepi cu un compliment, apoi continua cu ceea ce a facut ieri sau azi.Cum i se pare ziua.Chestii diferite.Iti dau un mini-sfat,deodata iti zic, nu m-am folosit de el, caci nu aveam nevoie de asta, dar sper ca te va ajuta.I-a o foaie si scrie toate intrebarile care le poti adresa unei fete, sau cuvinte cu care se leaga intrebarile.Orice.Aici depinde de moment.

| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Intreab-o chestii simple, gen"ce culoare iti place","ce hoby-uri ai","care e filmul tau preferat" sau chestii d'astea. Incepe usor, asa va cunoasteti mai bine si vedeti ce aveti in comunhappy

| andreiu77 a răspuns:

E greu.ai dreptate

| NorbIdk a răspuns:

Te inteleg perfect =]]. Eu dupa 3 ore de vorbit dupa ce am intalnit-o am fost impreuna si uite ca avem 9 luni si 3 saptamani

| AndreiLeviux a răspuns:

Pai intreaba ce ai mai facut azi? dupa care ii zici si tu ce ai patit cu un prieten la scoala la sala sau oriunde altundeva, mai ii faci cate un compliment gen " Doamne ce imi place cum isi sta cu parul intins " ea iti va zice multumesc si tu ii zici " nu ai pentru ce, esti frumoase le meriti " orice iti vine in cap fi tu insuti
Bafta