| ciocio1993 a întrebat:

Deci intrebarea mea este cam asa! m-am contrazis cu cineva si de aceea pun intreabarea! este vorba de acel timp care poti sa te termin intr-o fata la sfarsitul actului sexual! eu ii ziceam ca te poti termina 2 zile dupe trecerea mentruatiei el zicea ca cu 10 zile inainte poti sa te termini in ea si cu 10 zile dupe menstruatie! Rog sa ma ajute doar cunoscatori care au facut acest lucru! Precizez ca eu la randul meu nu am facut decat odata acest lucru si am stat cu inima ca purecele! si de atunci nu am mai facut! multumesc!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Si tu si acel,, cineva,, aveti dreptate pe undeva...e adevarat ca inainte cu 10 zile si dupa tot 10 zile e risc minim sa ramana insarcinata dar nu te poti increde in asta, eu prefer cu 10 zile inainte

evenso
| evenso a răspuns:

Trebuie stiut exact daca ciclul menstrual este regulat ( 28 de zile ).
In acest caz perioada fertila este in care poate ramane insarcinata daca a avut contact sexual neprotejat.
Perioada fertila este legat de ovulatie la14 zile inainte de menstruatie. Perioada fertila incepe cu 4-5 zile inainte de ovulatie (atat poate supravietui spermatozoidul in uter) si se termina la 1-2 zile dupa ovulatie (perioada in care ovulul este viabil).
Deci la mijlocul ciclului menstrual este perioada de fertilitate maxima, dar asta nu inseamna ca in restul zilelor riscul de sarcina este 0.

| Purec a răspuns:

Nu recomand, daca ai facut asta si ai scapat de o sarcina nedorita, ai avut mare noroc laughing Se poate ramane insarcinata si in perioada aceea, iar faptul ca riscul este mai mic ( a se citii exact MAI MIC, nu inexistent) nu cred ca merita sa risti asa ceva happy

| MegaChrysos a răspuns:

Idem happy

| drhotzu a răspuns:

Dragii mei,
poate ca unora le place sa traiasca periculos, poate ca altora nu. ceea ce spui tu acolo este corect exista perioade in menstruatia femeilor cand este foarte greu sa ramana insarcinate, DAR NU IMPOSIBIL! de ce sa risti? poate ca in luna aia are o dereglare a menstruatiei, si ce te faci atunci? iti spun eu: tatic! de ce? ca nu ai vrut sa porti pelerina! de ce? ca vrei senzatii tari! sigur pe tine ca si baiat nu prea te afecteaza un avort, dar pe ea?

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Ai dreptate, si nu poti ramane insarcinata dar mai bine el are dreptate

| extreme0708 a răspuns:

Teoretic dar si practic cel mai mic risc este in perioada menstruatie (primele 2-3 zile) deoarece atunci nu are ce sa fie fecundathappy

| AlexJr a răspuns:

Prietene, o sa te ajut doar ca sa evitam sa nu mai apara alti semianalfabeti. da, inainte sa curga malachia aia din ele este cea mai fertila perioada, dupa e mai sigur sa ti-o tragi.