| MisterAnswer a întrebat:

La sfarsitul actului sexual am gasit urme de sange pe prezervativ. De la ce ar putea fi in conditiile in care menstruatia i s-a terminat cu 3 zile inainte? Exclus menstruatie. Vreau raspunsuri pertinente.Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

O mica rana din cauza ca nu se lubrefiase cum trebuie. Puteti folosi lubrefiant ca sa nu mai existe situatii d'astea sau un preludiu cat mai lung si stai calm rana se reface.

| MisterAnswer explică (pentru Onn3):

Tin sa cred ca e asa cum zici tu! Mersi frumos.

| GoguSteriade a răspuns:

Ai grija sa nu fi fost prea dur si sa ii fi provocat vreo rana in interiorul vaginului.

| MisterAnswer explică (pentru GoguSteriade):

Bun si cum pot fi sigur? Sau se poate reface? Am intrebat si nu o doare absolut nimic.

| GoguSteriade a răspuns (pentru MisterAnswer):

Asta nu iti pot spune. Daca intr-adevar a fost o rana, a fost doar o mica ruptura, nu ceva insemnat, ce se reface la fel ca orice zgarietura pe care o ai pe mana. Daca spui ca nu o doare, ar putea sa nu fie o ruptura ci sa fie un rest ciudat provenit de la menstruatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai este posibil ca himenul ei sa nu fi fost dus complet inainte de acel act sexual (daca nu cumva era la primul). De multe ori virginitatea fizica nu dispare din primul contact. Unele femei au himen elastic fapt pentru care nu se rupe de tot din prima.

| Mαdαliηα a răspuns:

Cumva era virgina?

| EUBMV89 a răspuns:

E posibil sa fie vreun rest de la menstruatie. Nu este un motiv sa iti faci griji. Daca vezi ca continua asa inseamna ca e cv mai grav si ca poate are ceva probleme atunci cand intretine relatii si ar trebui sa mearga la medic sa vada de ce e, sau e la fel de posibil sa fii tu prea brut (salbatic) si sa ii faci rana, daca e asa mai controleazate si tu ca ea poate nu iti spune ca o doare din rusine.

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Ba da cand curge sange nu insemna ca este insarcinata?