| Carla389 a întrebat:

Scurgeri maronii dupa menstruatie, ce ar putea fi? Nu am avut contact sexual dupa terminarea mentruatiei.

7 răspunsuri:
| BESTNICK a răspuns:

O fi lichidul de frana?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Având în vedere întrebările tale anterioare, eu stau şi mă "întreb" dacă tu chiar eşti INCONŞTIENTĂ/iresponsabilă, sau doar te PLICTISEŞTI şi pui întrebări AIUREA :(

1. Ai luat Escapelle în 7 decembrie 2013 :
http://www.tpu.ro/......t-iar-s-a/

2. Apoi, ai mai luat ALT Escapelle în 27-28 decembrie 2013 :
http://www.tpu.ro/......ot-ramane/

3. Apoi, la începutul lui ianuarie 2014 ai luat Duphaston :
http://www.tpu.ro/......i-am-avut/

Evident, toate acestea au fost administrate FĂRĂ a fi prescrise de medic ( deoarece NU pot să cred că există măcar un singur medic atât de inconştient încât să-ţi prescrie Duphaston după 2 tablete de Escapelle luate la interval de 20 de zile )!

Şi acum vi să mai pui astfel de întrebări...

Mergi cât mai URGENT la un control ginecologic ( până NU e prea TÂRZIU )!

Toate cele bune.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de ultimele zile de menstruatie? In perioada aceea sangele oricum este maroniu, deoarece este mai vechi.

| Danysan a răspuns:

Astfel de sangerari pot aparea si dupa contact sexual sau in cadrul unor infectii din sfera genitala.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......enstruatie
Girls are so disgusting.

| Madayna a răspuns:

Este normal ca la sfarsitul menstruatiei sa ai scurgeri mai inchise la culoare, cum spun eu, se curata totul de pe teava laughing

| Chamberlin a răspuns:

E normal sa iti apara asa ceva.