| anonim_4396 a întrebat:

Deci m-am despartit de prietenul meu de aproape o saptamana si in tot acest timp ne'am certat intruna si spuneam ca suntem prieteni multi dintre cei cu care ma inteleg bine imi spuneau ca nu ma merita ca umbla dupa o fata care sa zicem asa e curva de meserie pentu o tigara face ce vrei. Vroia sa isi piarda si cu mine nu i'a prea mers.In fine toate bune si frumoase dar el de obicei daca avea ceva in gand in leg cu o fata eu eram prima care aflam ca sa ma faca geloasa si asa mai departe dar el nu recunostea nimic de chestia asta si nici nu stia ca eu stiu de asa ceva. Una din prietenele mele s-a scapat si i'a spus ca ea stie fiecare baiat cu care am vorbit de cand m-am despartit de el si atunci a inceput sa se agite sa i spun cu cine am vorbit ce am vorbit cati ani are etc etc.Eram la scoala si chiar nu aveam de gand sa duk o lunga discutie cu el asa ca am spus ca o sa ii zic pe mes ce vrea sa stie.Cand am ajuns acasa m'a sunat si ma tinea la telefon sa ii dau detaliile din viata mea personala si printre altele mi-a cerut sa ma impac cu el.Sincer il iubesc si sunt multi altii care vor sa fie cu mine dar eu nu ma vad in stare sa fiu cu cineva si sa nu il vad pe el in ochii celorlati e totul chiar daca ma scoate din sarite nu vreau sa stiu cum ar fi fara el.Revenind la subiect i'am spus ca i voi raspunde la tot ce vrea sa stie pe mes seara cand intra si a spus ca intra in jur de 8, 8 jumate. I'am spus ca e de bine ce i voi raspunde apoi mi-a spus ca si daca il supar cate o data el nu poate sta suparat pe mine pentru ca ma iubeste si tot din astea.Am intrat pe mes si nimic.Am stat pana la 9 jumate si el inca nu era intrat.Am iesit si eram nervoasa nici nu a sunat nici nimic.Astazi cand am mers la scoala se comporta altfel era asa ca si cum as fi deja a lui.Totul ok pana cand una din prietene i'a spus ca am prieten si atunci deja il intreba si pe prietenul lui (caruia ii place de mine) ce a vorbit cu mine si din astea.De fiecare care ii iesea in cale facea misto dadea palmi peste cap si a devenit chiar insuportabil comportamentul lui. Apoi am spus ca nu am nici un prieten si sa termine o data si a venit cu o replica de genul "Da sigur are prieten da i asa urat incat i rusine sa imi zica" completand cu "sa nu te superi ca e gluma" apoi ne mai suportand am spus asa "sti macar spre deosebire de tine eu nu umblu prin oras dupa nu stiu ce curva sa o ***". Toti se uitau la mine mirati pentru ca eu nu obisnuiesc sa vorbesc prosti iar el mi-a raspuns ceva de genul ca nu este adevarat ca nu are nici o treaba cu respectiva ca iar i se scot povesti si din alea de data asta cu o fata de nevinovat ceea ce mi se parea penibil pentru ca el in loc sa fie nervos ca am indraznit sa ii spun asa ceva incerca sa imi explice ca nu este adevarat. Apoi a spus ca nu mai conteaza pentru el oricum daca am sau nu prieten apoi m-am uitat lung in ochii lui si am spus"binehappy"Asa s-a terminat conversatia noastra in ore statea si se uita la mine in continuu eu nu puteam fi deloc atenta la lectie si ii simteam privirea atintita asupra mea si ma abtineam cu greu sa nu ma intorc la el si sa imi cer scuze de ce am spus si de tot.Imi e asa greu sa ma cert zilnic cu el si sa il vad asa imi dau seama ca nu mai pot fara el si asta ma doare. Vreau sa se termine tot sa il am pentru totdeauna sau sa il uit. Ce as putea sa fac totusi pentru ca nu pot sa scap de sentimentele pentru el mai ales ca asta nu tine doar de mine.

Răspuns Câştigător
| Andy27 a răspuns:

Ciao! Dupa cate am citit in fosta ta relatie tu esti cea care a pus mai mult suflet! In ceea cel priveste pe el daca umbla sau nu dupa o alta nu poti avea doar increderea in barfele celor din jur pentru ca dupa cum ai spus daca incearca multi sa iti faca curte e normal ca lui sai bage strambe! Sfatul meu desi spui ca il iubesti si tece 1 ora intr-o zi daca nul vezi sau vb incearca sa te abtii si sa pui piciorul in prag pentru ca el sa obisnuit ca tu sa te tii dupa el si sa fii tu cea care face primul pas intotdeauna! Sfatul meu este sa iti omori timpul cu altceva pana vezi daca el incearca sa se schimbe pentru a te avea din nou sau daca simte ceva cu adevarat pentru tine! Fi putin mai tare si nu te lasa calcata in picioare si invata sa pui piciorul in parg de acum nu sa fii tu cea care face tot tipul primul pas!big grin